Hollywoodske ženy, ktoré otehotneli pred 50-tkou: Materstvo je dar a dieťa zázrak v každom veku
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Hollywoodske ženy, ktoré otehotneli pred 50-tkou: Materstvo je dar a dieťa zázrak v každom veku

Búrajú mýtus o tom, že na staršie matky sa má pozerať cez prsty. Napriek tomu, že sú verejnosti doslova na očiach, nerobili si nič z toho, že sa matkami stali vo vyššom veku.

Nezľakli sa tehotenstva ani v pokročilom veku. Dnes sú hrdými mamičkami. — Foto: Instagram/efemerides_de_famosos, maerchenfilm, jadedsvn

HOLLYWOOD 5. novembra – Známe ženy, ktoré porodili vôbec svoje prvé dieťa v neskoršom veku, prípadne dopriali svojim ratolestiam v tomto období ďalšieho súrodenca, sa netaja tým, aké požehnanie je mať dieťa v akomkoľvek veku.

Halle Berry s druhým dieťaťom tesne pred menopauzou

Obľúbená herečka Halle Berry, ktorá má dcéru Nahlu z prvého vzťahu s Gabrielom Aubrym, priznala, že bola v nemom úžase, keď spolu s vtedajším manželom Olivierom Martinezom zistili, že je v očakávaní, pretože sa cítila „pred menopauzou“ a nemyslela si, že sa jej ešte niekedy podarí otehotnieť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa US Daily Report (@usdailyreport),

Oscarová herečka sa verejne vyznala, čo v tomto období zažívala, v známej šou Ellen DeGeneres: „Nazývajú to geriatrické tehotenstvo.“ Zároveň vysvetlila, ako túto správu prežívala pred šiestimi rokmi, keď bola tehotná: „Bola som, viete, na svojej ceste... ale ja som bola naozaj trochu pred menopauzou, aby sa toto stalo, bol to obrovský šok.“ Svoje druhé dieťatko pod srdcom priniesla na svet ako 47-ročná.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Halle Berry (@halleberry),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Halle Berry (@halleberry),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Halle Berry (@halleberry),

Berry prezradila, že za druhé dieťatko sa modlila jej staršia dcérka, ktorá veľmi túžila po súrodencovi a po ďalšom, ako inak, detskom sne, ktorý však nadväzuje na rozrastajúcu sa rodinu. „Nahla sa za neho modlila asi rok a pol. Modlila sa aj za poschodovú posteľ. Obe tieto veci dostala,“ povedala so smiechom podľa portálu Daily Mail.

Keď jej to Ellen v šou okomentovala slovami, že „je to zázrak“, herečka jej pohotovo s úsmevom na perách odpovedala, že za tým mohla byť len modlitba. Zároveň však jedným dychom dodala, že si úprimne nemyslela, že v jej veku to bude vôbec možné.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Halle Berry (@halleberry),

Herečka je matkou dvoch detí od dvoch rozličných mužov. Otcom dcérky s netradičným menom Nahla (12) je model Gabriel Aubry, otcom synčeka Macea Roberta (7) herec Olivier Martinez. Dnes je rozvedená, no radosť jej robia deti, o ktoré sa s láskou stará.

Čierna kráľovná z rozprávky Fantaghiro chcela ďalšie

Herečka Brigitte Nielsen (57), ktorá sa v našich končinách azda navždy zapísala ako zlá čarodejnica z talianskej rozprávky Fantaghiro, sa už vyše roka raduje zo svojej rozkošnej dcérky. Napriek tomu, že herečka sa v mladom veku stala mamou štyroch, dnes už dospelých synov, jedenásť rokov sa snažila so súčasným manželom Mattiou Dessim o to, aby opäť otehotnela.

Na rozdiel od predchádzajúcich mamičkovských povinností si to súčasné materstvo veľmi pochvaľuje z viacerých dôvodov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa maerchenfilm.info (@maerchenfilm.info),

„Keď som sa stala mamou prvýkrát, bola som príliš mladá, neskúsená, vyľakaná a zelená strachom zo všetkého, čo by sa mohlo stať. Nemala som tušenie, čo mám robiť. Teraz som nadšená, šťastná a príjemne vzrušená. Stáť sa mamou v pokročilom veku nie je náročné. Je to priam úžasné,“ spokojne sa vyznala dánska herečka.

Neprajníkom odkazuje, že sa cíti tak dobre ako nikdy predtým. Jej najstarší syn Julian má 34 rokov, nasleduje Killian (29), Douglas (25) a Raoul Meyer Jr. (23). Napriek tomu dlhodobo pociťovala túžbu opäť sa  stať matkou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Brigitte Nielsen (@realbrigittenielsen),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Brigitte Nielsen (@realbrigittenielsen),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Brigitte Nielsen (@realbrigittenielsen),

„Jedenásť rokov sme robili všetko preto, aby som otehotnela. Bolo to náročná a tŕnistá cesta a nikomu by som túto skúsenosť nepriala. To opakované sklamanie určite nedokáže každý ustáť, celá situácia je psychicky veľmi vyčerpávajúca a negatívne zasahuje partnerský vzťah. Našťastie, zvládli sme to a v júni sa stal zázrak – narodila sa Frida,“ poznamenala.

Brigitte až teraz cíti, že svojmu najmladšiemu dieťaťu dokáže dať viac. „A nie je to len preto, že Frida je veselé, pohodové a totálne šťastné dieťa. Mám pocit, že jej môžem predať a naučiť ju oveľa viac, než keď som mala dvadsať alebo dvadsaťpäť. Necítim žiadne obavy a neistotu, veci, ktoré ma ako mladú mamičku dokázali vydesiť alebo rozčúliť, vôbec neriešim, som viac pokojná, trpezlivejšia a vnímavejšia,“ povedala podľa portálu supermamy.maminka.cz.

Janet Jackson zažila inú lásku v 50-tke

Americká speváčka Janet Jackson sa po prvýkrát stala mamou v roku 2017 po dovŕšení 50-ky. Vymodlené a vytúžené dieťatko si nevedela v tomto období vynachváliť. „Deň za dňom a noc za nocou, držiac svoje dieťa v náručí, som v pokoji. Som požehnaná. Cítim blaženosť. V tých chvíľach je všetko v poriadku so svetom. A pre niekoho ako ja, vychovaného v šoubiznise, kde je vždy záujem o seba na prvom mieste, vnímam ako šťastie, že teraz je mojou úlohou starať sa v prvom rade o blaho niekoho iného,“ dojemne sa vyznala mamička pre IOL.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Janet Jackson (@janetjackson),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Janet Jackson (@janetjackson),

Práve synček jej ukázal, aká hlboká dokáže byť láska. „On mi ukázal, že láska bez ohľadu na to, ako hlboko v ňu veríte, môže byť vždy ešte hlbšia. Láska je neobmedzená,“ vyjadrila sa o svojom vymodlenom bábätku, ktoré má s podnikateľom katarského pôvodu Wissamom Al Manom.

Napriek tomu, že manželstvo dlho nevydržalo, speváčke ostalo to najcennejšie – byť matkou dnes už 3-ročného synčeka Eissa.

Laura Leggett Linney tajila svoje dieťatko, chcela ho chrániť

Americká filmová, televízna a divadelná herečka a speváčka Laura Leggett Linney sa tiež dostala „do klubu starších mamičiek“svoje prvé dieťatko priviedla na svet ako 49-ročná. Herečka, ktorá je známa napríklad z filmu Láska nebeská, sa vôbec netajila tým, že dieťatko bolo doslova vymodlené.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa laura linney (@itsmelauralinney),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa laura linney (@itsmelauralinney),

Niekoľko rokov potom, čo Laura porodila svoje prvé dieťatko, odhalila dôvody, prečo správu o tehotenstve tajila, hoci trvá na tom, že to nikdy nebolo tajomstvom. Herečka, ktorá 8. januára 2014 porodila svojho prvorodeného syna Bennetta Armisteada, vysvetlila, že bola iba opatrná.

„Bola som staršia budúca matka a trvalo mi veľmi, veľmi dlho, kým som mohla mať dieťa. Takže som sa chcela ubezpečiť, že moje dieťa bude skutočne v bezpečí a bude zdravé. Neskryla som to úmyselne, len som z toho nerobila reklamu,“ vyznala sa pre Daily Mail. Laura sa dnes teší zo svojho 5-ročného synčeka a svoje súkromie si doteraz prísne stráži.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…