Dcérka musela čakať počas testovania vonku, zohrial ju policajný kabát: Víkend nebol len o testovaní, ale aj o spolupatričnosti
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Dcérka musela čakať počas testovania vonku, zohrial ju policajný kabát: Víkend nebol len o testovaní, ale aj o spolupatričnosti

Niektorí Slováci si okrem výsledkov z testovania odniesli aj pekné momentky pomoci, ktoré nejedného z nich zahriali pri srdci a o ktoré sa radi podelili.

Aj takto polícia počas víkendu pomáhala. — Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA 3. novembra - Nedávno vykonané plošné testovanie odhalilo oveľa viac ako len podiel pozitívnych a negatívnych naprieč Slovenskom. Dva dni ukázali, že všetci sme ľudia a dokážeme držať spolu.

Víkend bol aj o veľkej všímavosti na strane dobrovoľníkov, policajtov, hasičov či zdravotníkov. Podľa výpovedí ľudí čakajúcich na test veľakrát urobili viac, ako mali „v náplni práce".

Niektorí ľudia si tieto vďačné momenty nechceli nechať iba pre seba a podelili sa o ne s verejnosťou. „Na povrch“ sa tak dostáva čoraz viac zdieľaných statusov, emailov, fotiek či komentárov, ktoré spája jedno – že víkend nebol len o testovaní.

Dcérke bola zima, zahrial ju policajný kabát

O svoje ďakujem sa podelila aj istá mamička, ktorá sa vybrala otestovať, no svoju dcérku nechcela zobrať so sebou. Tá by musela prečkať v chlade, keby nebolo policajta, ktorý pohotovo pomohol.

Policajti počas víkendu aj kočíkovali.
Policajti počas víkendu aj kočíkovali. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

„Dobrý deň, chceli by sme sa poďakovať pánovi policajtovi, ktorý sa zúčastnil testovania v Golianove, že požičal dcérke kabát. Dcérka musela čakať vonku, keďže dnu sme ju nechceli brat a vonku bola dosť zima. Takže ešte raz ďakujeme,“ uviedla pani.

Ďalšie svedectvá

Policajti sa v tomto čase nevyskytovali len pri odberných miestach. Ozvalo sa hneď niekoľko Slovákov, ktorí si všimli, že pomohli aj seniorom.Veľké ďakujem policajtom, ktorí v sobotu pri trhovisku pomohli pánovi, aby mohol pokračovať v ceste. Ďakujem,“ prezradila Natália, ktorej sa podarilo momentku zachytiť na fotke.

„Dobrý deň prajem chcel by som veľmi pochváliť dvoch pánov policajtov 310543 Miloš Homola a 300224 Mgr. Marcel Prusenko, sú to veľmi slušní a chápaví policajti, v dnešnej dobe veľké ďakujem. A prepáčte, oni vedia čo. Ďakujem,“ odkázal zas strážcom zákona Marián.

„Veľmi pekne ďakujeme všetkým vojakom, polícii, lekárom, sestričkám a dobrovoľníkom. Veľká neskutočne veľká vďaka patrí vám. Rešpekt. A keď sa chce, tak sa dá všetko,“ doplnil Martin.

Polícia sa počas víkendu takto činila.
Polícia sa počas víkendu takto činila. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

„Veľká vďaka za vašu odvedenú prácu. Boli ste super. Ešte raz veľká vďaka,“ pridal sa Rudo. Filip odkázal toto:  „Zdravím vás. Chcem poďakovať všetkým príslušníkom policajného zboru, že aj keď sa nájdu všelijaké indivídua, ktoré pochybujú o tom, ale je to v skutočnosti zle, tak nám pomáhate a robíte to, čo máte. Chránite naše životy. Veľká vďaka vám, zdravotníkom, hasičom, vojakom, všetkým, ktorí sa na tomto celom podieľajú. Som rad, že vás máme a ešte raz ďakujem.“

 „Aj ja mam dobru skúsenosť s pánom policajtom na odbernom mieste, strážil mi mojich chlapcov a aj s nimi komunikoval, aby sa nebáli, kým ma otestujú (nie, nemala som s kým nechať deti doma a samy ostať nemohli, keďže majú 5 a 6 rokov),“ napísala Veronika.

Zažili ste tiež pekné gesto od dobrovoľníkov, policajtov, hasičov, zdravotníkov? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…