Európska liga: Neapol získal prvé body do tabuľky, Slavia zdolala Leverkusen

Na snímke hráč Neapola Matteo Politano oslavuje víťazný gól
Na snímke hráč Neapola Matteo Politano oslavuje víťazný gól — Foto: TASR/AP

Futbalisti SSC Neapol získali prvé body v F-skupine Európskej ligy.

Bratislava 29. októbra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol získali prvé body v F-skupine Európskej ligy. Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola uspeli na pôde Realu Sociedad San Sebastian 1:0, slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka hral v ich farbách do 61. minúty.

Neapolčania potrebovali zabodovať po tom, ako v úvodnom vystúpení podľahli AZ Alkmaar (0:1). Po bezgólovom prvom polčase sa im podarilo otvoriť skóre v 56. minúte, keď Matteo Politano napriahol spoza šestnástky, jeho strelu tečoval jeden z obrancov, brankár už nemal šancu zareagovať na zmenu smeru a lopta zapadla do siete.

V nadstavenom čase videl červenú kartu po druhej žltej Victor Osimhen, no SSC už neprišiel o víťazstvo. Lobotka nastúpil v základnej zostave a rovnako ako pred týždňom striedal po vyše hodine hry, nahradil ho Dries Mertens. Alkmaar zdolal na vlastnom štadióne HNK Rijeka 4:1 a vedie tabuľku s plným počtom 6 bodov, Neapol i San Sebastian majú tri body a Rijeka je s nulou na štvrtej priečke.

AC si poradilo so Spartou

Hráči AC Miláno zvíťazili doma nad Spartou Praha 3:0. S plným počtom 6 bodov figurujú na čele H-skupiny, v ktorej ďalšom zápase OSC Lille na vlastnej pôde dotiahol dvojgólové manko a remizoval so Celticom Glasgow 2:2. V nominácii Sparty zo zdravotných dôvodov chýbali traja Slováci, brankár Dominik Holec i obrancovia Lukáš Štetina s Dávidom Hanckom. Favorizovaní Milánčania sa ujali vedenia v 24. minúte, keď Zlatan Ibrahimovič našiel v šestnástke Brahima Diaza, ktorý sa zbavil obrancu a prekonal aj brankára.

Onedlho mohol skórovať aj sám Ibrahimovič, ale po faule na svoju osobu nepremenil jedenástku, lopta sa od brvna odrazila nad. Domácich to z hľadiska bodového zisku nemuselo mrzieť, po zmene strán pridali poisťujúce zásahy náhradník Rafael Leao a Diogo Dalot. AC vedie tabuľku o dva body pred Lille, tretí Celtic si pripísal prvý bod a Sparta je bez bodu na poslednom mieste.

Slavia zdolala Leverkusen

Slavia Praha vyhrala v C-skupine na domácom štadióne nad Bayerom Leverkusen 1:0. Hostia dohrávali od 22. minúty bez vylúčeného Karima Bellarabiho a úradujúci český majster ich potrestal. V 65. minúte ešte Nicolae Stanciu neprekonal slovenského rodáka Lukáša Hrádeckého v bránke Leverkusenu z jedenástky ani následnej dorážky, desať minút pred koncom riadneho hracieho času však rozhodol striedajúci hrdina Peter Olayinka.

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.