Zlatá minca s vlastným menom? Darček aj trvácna hodnota v ťažkých časoch
Inzercia
Inzercia

Zlatá minca s vlastným menom? Darček aj trvácna hodnota v ťažkých časoch

Medailón so slovenským menom je originálnym darčekom, ktorý poteší každého.

BRATISLAVA 28. októbra - Stalo sa vám niekedy, že ste nevedeli nájsť vhodný darček, ktorým by ste obdarovali svojich blízkych? Chceli by ste darovať drobnosť, ktorá im vás bude pripomínať aj po rokoch, avšak bojíte sa, že v tom čase už nebude mať hodnotu? Rozmýšľali ste niekedy nad zlatom? Traduje sa, že to bolo práve zlato, ktoré traja mudrci priniesli darom do Nazaretu. Zlato bolo a je najušľachtilejším kovom a symbolom bohatstva. A dar je symbolom náklonnosti. Avšak, keď chcete niekomu darovať zlato, nemusí to byť len prsteň, náramok či nebodaj zlatá tehlička. Siahnite po zlatej minci.

Potešte vlastným menom

Zlatá minca je ideálny darček, keď chcete niekoho potešiť pri príležitosti narodenia dieťaťa alebo pracovného úspechu či svadby, na výročie, na narodeniny alebo iné sviatky. Obzvláštnite to však menom obdarovaného. Medailón so slovenským menom je originálnym darčekom, ktorý poteší každého, kto dostal od rodičov hrdé meno. Každé meno je totiž jedinečné, rovnako ako každý z nás. Sprevádza nás celý život. Je zároveň prvým slovom, ktoré sme sa ako deti naučili rozoznávať a je tiež jedným z prvých slov, ktoré sme sa učili vysloviť. Začali sme ho používať dokonca skôr než slovo „ja“.

V exkluzívnej ponuke Pražskej mincovne je celkovo 390 mien českého kalendára a ďalších 92 mien slovenského kalendára. Každé meno je navyše dostupné v dvoch rôznych veľkostiach a v odlišnom dizajne. Každú veľkosť je možné dostať z rýdzeho striebra, ale aj z rýdzeho zlata. Všetky tituly sú razené z ručne leštených razidiel, s mincovou plochou vyleštenou do zrkadlového lesku. Realizácia takto rozsiahleho programu znamenala presné obrobenie cca 750 kilogramov švédskej ocele na výrobu potrebného množstva razidiel a trvala celkom 8 mesiacov. 

Dukát k narodeniu dieťaťa

Výnimočnou udalosťou je narodenie dieťaťa. Darček zo zlata má priniesť bábätku šťastie a blahobyt, je symbolom dostatku a zabezpečenia. Cena zlata neustále, aj v ťažkých časoch, stúpa, dukát je preto skutočne hodnotným darčekom. Je to darček, ktorý môžete venovať aj dvakrát a nikoho to nebude mrzieť. Napríklad ďalším generáciám po vás.

Okrem toho, vedeli ste, že venovať zlatý dukát pri narodení dieťaťa do kolísky je stará česká tradícia? Aj v najchudobnejších rodinách bolo každé bábätko obdarované zlatkami, aby v živote netrpelo núdzou. Vôbec neprekážalo, že v rodinách, kde bývalo veľa detí, to bol vždy ten istý. Túto tradíciu dodržiavajú aj niektoré nevesty, ktoré si mince dávajú do svadobných črievic, má to novomanželom priniesť bohatstvo.

Dar k svadbe

A pri svadbách zostaneme. Zlato je na nich prítomné vo forme zlatých prstienkov, je to ale skromná porcia zlata. Ak chcete darovať hodnotný dar, doprajte novomanželom mince z rýdzeho zlata, aby ich hojnosť sprevádzala po celý život. Väčšina z nich v dnešnej dobe prosí svadobčanov, aby im nedávali dary, ale peniaze, pretože sami najlepšie vedia, čo by si chceli kúpiť. Ak sa vám prieči dávať obálku s peniazmi, buďte originálni a dajte im dar, ktorý si manželia budú uchovávať dlhé roky. Bude pre nich spomienkou a hodnotou zároveň.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…