Dallas patril medzi to najsledovanejšie v Československu: Čo robia a ako dnes vyzerajú Sue, Bobby, Pamela a Lucy?
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Dallas patril medzi to najsledovanejšie v Československu: Čo robia a ako dnes vyzerajú Sue, Bobby, Pamela a Lucy?

Zamilovali si ich diváci naprieč celým svetom. Vtedajšie Československo nebolo výnimkou. Takto išiel čas s kultovými postavami.

Ikonický serál Dallas. — Foto: Instagram/Larryhagmanfan, southfork.ranch

DALLAS 27. októbra – Pred vyše 28 rokmi si dokázal ikonický seriál získať neuveriteľné množstvo divákov naprieč celým Československom. Legendárna seriálová zvučka a príbeh bohatej rodiny Ewingovcov a ich naftárskej firmy usádzal do kresiel toľko divákov, že sa v roku 1991 stal vôbec najsledovanejším projektom v našich končinách.

Seriál bol ovenčený niekoľkými oceneniami, vrátane nominácie na Zlatý glóbus a cenu Emmy. Obe ocenenenia si prebrala divadelná a filmová herečka Barbara Bel Geddesová za úlohu Ellie Ewing. Seriál sa môže dodnes hrdiť cenou Emmy aj za hudbu a kostýmy.

Ikonická sága naftárskych magnátov sa vysielala v rokoch 1978 až 1991. Vzniklo celkom 357 dielov, pričom v našich končinách odštartoval seriál až v roku 1991, no na popularite mu to neubralo. Bobby, Pamela, Suelyn, Miss Ellie a „Džejár“ sprevádzali celú generáciu divákov, pričom o slovo sa slávna texaská rodina prihlásila ešte raz, v nových častiach (2012-2014), kde mapovala najmä pokračovateľov novej generácie.

Pozrime sa však teraz na to, ako sa zmenili a čo robia herci z kultového seriálu z rokov 90-tich, plného mocenských bojov, bitiek o majetok, intríg, lásky a zložitých vzťahov.

Larry Hagman ako J. R. Ewing (†81)

Napriek tomu, že herec zomrel v roku 2012, jeho postava sa stala nezabudnuteľnou a on tak navždy „žije“ v úlohe „zlosyna“. Pred legendárnym seriálom sa herec síce venoval aj filmom, no jeho kariéru naštartovala až úloha manipulátora známeho pod menom „Džejár“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Larry Hagman Fan (@larryhagmanfan),

Svojej úlohy sa zhostil výborne. Napriek tomu, že to bola vôbec jeho prvá záporná postava, ktorú hral, odborná porota Larryho nominovala štyrikrát na Zlatý glóbus a dvakrát na cenu Emmy. Aby toho nebolo málo, herec vyhral šesťkrát cenu „Digest Award“ za najväčšieho seriálového zloducha v hlavnom vysielacom čase – jeho tvár sa totiž ukázala v každej časti seriálu.

„V roku 1987 sa zapojil do kampane Stop Smoking for Live, ku ktorej natočil video, pričom zisk z neho venoval jednej americkej spoločnosti, ktorá sa zameriavala na boj s rakovinou. Po niekoľkoročnej odmlke sa opäť predstavil v úlohe J.R. Ewinga vo filme J.R. Returns (1996), na čo o 2 roky nadväzoval film War of the Ewings (1998),“ informuje o tom Česko-Slovenská filmová databáza.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Larry Hagman Fan (@larryhagmanfan),

V roku 1954 sa oženil so Švédkou Majou Axelsson, vychovali spolu dve deti, no Larry Hagman, ktorý sa do povedomia fanúšikov dostal aj ako vášnivý fanúšik cestovania, zberateľ klobúkov či ako mierový aktivista, vystupujúci proti Bushovej invázii do Iraku, opustil tento svet v novembri 2012. Herec podľahol leukémii.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Larry Hagman Fan (@larryhagmanfan),

Linda Gray (80) „Džejárova“ manželka Sue Ellen Ewingová

V seriáli vystupovala ako „Džejárová“ manželka, no začínala ako modelka. Lindine štíhle nohy sa dostali až na reklamný plagát známeho filmu Absolvent (1967). Linda vstúpila do filmového sveta na prahu 30-tky, no až seriálová postava Sue Ellen Ewing jej priniesla svetovú slávu. Herečka však nebola v tomto období len peknou tváričkou a dobrou herečkou (v roku 1981 bola nominovaná na cenu Emmy za najlepší herecký výkon), sama sa podieľala aj na réžii ikonického seriálu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Soap, SerieTV, Telefilm. (@soapserial),

Linda Gray si ďalej zahrala v seriáli Melrose Place, filmoch Modelky a McBride: To je vražda, madam. Napriek svojmu veku je dnes nielen hrdou babičkou niekoľkých vnúčat, no je aj režisérkou, producentkou a v neposlednom rade stále herečkou. Naposledy si zahrala v roku 2019.  Aktívne nevystupuje len v umeleckom svete, ale pred verejnosť predstúpila aj ako veľvyslankyňa dobrej vôle OSN v Nikaragui a Indii.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Southfork Ranch (@southfork.ranch),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Gray (@lindagray_),

Patrick Duffy (71) ako Bobby Ewing - „Džejárov“ brat

Amerického herca preslávila najmä úloha mladšieho brata Bobba Ewinga a úloha otca početnej rodiny Franka Lamberta v seriálovej komédii s názvom Krok za krokom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Southfork Ranch (@southfork.ranch),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…