Premier League: Liverpool si poradil so Sheffieldom, Manchester United vs Chelsea bez gólov

V drese "červených diablov" debutoval uruguajský útočník Edinson Cavani, ale ani jemu sa nepodarilo prelomiť bezgólový stav.

Futbalista Manchestru United Edinson Cavani (uprostred) počas zápasu 6. kola anglickej Premier League Manchester United - Chelsea Londýn v Manchestri v sobotu 24. októbra 2020. V drese — Foto: TASR/AP

Londýn 24. októbra (TASR) - Futbalisti domáceho Manchestru United a FC Chelsea remizovali v sobotňajšom stretnutí 6. kola najvyššej anglickej súťaže 0:0. V drese "červených diablov" debutoval uruguajský útočník Edinson Cavani, ale ani jemu sa nepodarilo prelomiť bezgólový stav.

Cavani sa do tréningového procesu svojho nového klubu zapojil len pred niekoľkými dňami a prestížny súboj odštartoval na lavičke náhradníkov. Jeho spoluhráči si v prvom polčase vypracovali väčšie gólové príležitosti než súper z Londýna. V 35. minúte hostia zaspali v defenzíve, domáci vyrazili do rýchleho brejku a na jeho konci sa Marcus Rashford osamotený rútil na brankára Edouarda Mendyho, ktorý zneškodnil zakončenie nohou. O šesť minút neskôr predviedli domáci ďalšiu rýchlu súhru, z hranice šestnástky vystrelil k žrdi Juan Mata, aj s týmto pokusom si poradil Mendy.

Cavaniho čas prišiel v 58. minúte, keď sa vo veku 33 rokov a 253 dní stal najstarším hráčom v poli, ktorý debutoval za Man Utd v Premier League, od premiéry Zlatana Ibrahimoviča v roku 2016. Už minútu po svojom príchode na trávnik sa Cavani mohol stať aj hrdinom zápasu, oslobodil sa od brániaceho protihráča a prvým dotykom s loptou trafil bočnú sieť. Po hodine hry bola blízko k vedúcemu zásahu aj Chelsea, Reece James ideálne odcentroval, na loptu si do šestnástky nabehli Kai Havertz aj Christian Pulisic, ale ani jeden nedokázal zakončiť. Chelsea má po remíze deväť bodov a v neúplnej tabuľke figuruje na šiestej pozícii, Manchester United nazbieral o dva body menej a okupuje až pätnástu priečku.

Úradujúci majster FC Liverpool otočil zápas so Sheffieldom United a vďaka víťazstvu 2:1 sa bodovo dotiahol na vedúci Everton, ten má však k dobru nedelňajší súboj v Southamptone. O triumfe "The Reds" rozhodol v 64. minúte Portugalčan Diego Jota.

Hráči West Hamu United remizovali s Manchestrom City 1:1. "Kladivári" sa ujali vedenia v 18. minúte zásluhou Michaila Antonia, za hostí vyrovnal na začiatku druhého polčasu striedajúci Phil Foden. FC Fulham v bránke bez slovenského reprezentanta Mareka Rodáka, ktorý sedel na lavičke náhradníkov, prehral v londýnskom derby doma s Crystal Palace 1:2. Nováčik súťaže je s jedným bodom na chvoste tabuľky o skóre za Burnley a Sheffieldom United.