Celý rok to tajili. Karel Gott pred smrťou nahral vianočnú pesničku s Richardom Krajčom. Dočkáme sa jej v tento dátum
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Celý rok to tajili. Karel Gott pred smrťou nahral vianočnú pesničku s Richardom Krajčom. Dočkáme sa jej v tento dátum

Spevák Richard Krajčo prezradil, prečo hudobnú novinku s Karlom Gottom tak dlho tajil.

Karel Gott s priateľmi a rodinou. — Foto: Instagram/karel.gott.fp, karel.gott_fans

PRAHA 21. októbra – Ďalší darček od Karla Gotta. Hoci si na premiéru filmu s názvom KAREL ešte chvíľu počkáme, máme sa aj tak na čo tešiť. Ako sa totiž vyznal spevák kapely Kryštof Richard Krajčo, pred smrťou maestra nahrali spoločný duet s názvom „Vánoce“.

Gott však trval na tom, aby vyšiel až po jeho smrti. Krajčo pre reláciu Showtime na CNN Prima News okrem iného prezradil, prečo muzikant novinku tak dlho tajil. Čiastočne zároveň odhalil, na čo sa môžeme tešiť.

Aby bol počas sviatkov opäť s nami

„Je to vlastne pesnička, ktorá všetko zapríčinila. Ja som za ním s touto piesňou prišiel, je to vianočný song, a poprosil som, či by ho s nami (s kapelou Kryštof) nenaspieval. Jemu sa to, našťastie, zapáčilo. A tak sme sa vlastne dali dokopy ...On po týždni našiel odvahu a s Ivankou mi zavolali späť, či by som okrem toho neskúsil napísať aj pieseň pre neho a Charlotte,“ opísal Krajčo pre reláciu Showtime.

Karel Gott rád spomínal.
Karel Gott rád spomínal. Foto: Instagram/officialkarelgott


Táto vianočná pieseň je vlastne teda predposledná, ale ide von ako posledná. Pretože keď vznikol song Srdce nehasnou, tak sme urobili dohodu, že túto pustíme až po tom, čo s nami nebude, aby bol na Vianoce s nami zase. A teraz prišiel ten čas,“ vysvetlil spevák.

Karlovi stačilo počuť duet len čiastočne: „Tak zo sedemdesiatich percent. Pustili sme mu aranžmá tej piesne, neboli tam napríklad dychové party. Ale počul z nej natoľko, aby sa rozhodol, že s ňou chce mať dočinenie a v štúdiu počul už napol hotovú pieseň. Páčilo sa mu to. Potom sa odohralo to, čo sa odohralo. Keby som nenašiel odvahu a nedošiel za ním s tým nápadom, tak by možno pieseň Srdce nehasnou ani nebola,“ spomína Krajčo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Karel Gott (@karel.gott_fanpage_),

Karel Gott ako symbol Vianoc

Zároveň priznáva, že jeho „parketou“ pritom nie sú spevácke duety. Keď si vypočujete tú pesničku, tak pochopíte. Keď som to skladal, už som na neho myslel. Zdal sa mi ako symbol Vianoc. Všetci počúvali jeho vianočné CD, tie pesničky z jeho albumu Vianoce v zlatej Prahe sa hrali úplne všade. A keď prišiel nápad na duet, tak mi napadali verše priamo v súvislosti s jeho osobou,“ opisuje muzikant.

Tá pesnička sa začína veršom ‚keď dnes večer zavriem oči a pôjdem spať‘. A celý ten príbeh potom je o tom, ako vidíte Vianoce,“ prezrádza Krajčo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Karel Gott (@karel.gott_fans),

Je to o rodinnom stretávaní sa počas Vianoc. O tom, ako sú si ľudia blízki, ako chcú byť v rodinnom kruhu, že sme všetci spolu, hoci nie sme. Duch Vianoc vždy popretkáva celú rodinu dokopy. My sme k tomu natočili klip, taký vysnívaný. Dlho som vymýšľala, o čom to má byť. Keď ju budete počuť, tak to pochopíte. Nie je to úplne jednoduché. Odohráva sa to v rodine, je tam niekoľko hercov. Premýšľali sme, koho osloviť, aby to boli naši aj Karlovi priatelia. Okrem Richarda tam hrá Iva Janžurová, Alois Švehlík, Pavel Rímský, Lucie Štěpánková,“ prezrádza viac zase Krajčová manželka Karin.

V premiére piateho novembra o deviatej ráno

„Do úloh sme obsadili naše deti, pretože to tak nejako vzniklo, bola to ich prvá príležitosť pred kamerou, usporiadala som im pomerne náročný casting. Mali sme jeden deň na natočenie a ja som nechcela, aby zamrzli alebo sa rozplakali alebo diskutovali ‚mamička‘. Tak sme im vysvetlili, že tam nebude mamička, ale režisérka,“ opisuje.

„Sú tam moji starí rodičia, rodičia a deti, stretli sa tam štyri generácie a je to klip, ktorý musíte dopozerať do konca, aby ste ho pochopili,“ uzatvára.

Richard Krajčo nahral vianočný duet s Karlom Gottom.
Richard Krajčo nahral vianočný duet s Karlom Gottom. Foto: Instagram/showtime_cnnprima

Ako informuje portál iDnes.cz, klip je tak čerstvý, že ho ešte nevidela ani vdova po Karlovi Gottovi Ivana. Jeho príbeh však pozná: „Príbeh sme jej rozprávali, to sa jej páčilo. Viac zatiaľ ukázať nemôžeme, premiéra bude piateho novembra o deviatej ráno. Pre nás je to niečo nové, vianočnú pesničku ešte nemáme. Chceli sme sa vyhnúť gýču, ale vo výsledku to možno gýč je, a to sa dozvieme práve piateho novembra,“ dodáva na záver Krajčo.

Pre speváka osobne začnú Vianoce oveľa skôr, čo potvrdzuje dojemne i svojim príspevkom na Instagrame. „Tento rok začnú Vianoce už  5. novembra, a to spoločne“, vyznal sa k dátumu premiéry spoločného duetu s príznačným názvom. 

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…