Ľudia už vešajú vianočné ozdoby, aby sa rozveselili. Aj experti tvrdia, že skoré zdobenie nás robí šťastnejšími
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Ľudia už vešajú vianočné ozdoby, aby sa rozveselili. Aj experti tvrdia, že skoré zdobenie nás robí šťastnejšími

Niekedy stačí ku šťastiu skutočne málo. Príkladom sú tí, ktorí sa rozhodli postaviť si vianočný stromček či ozdobiť domácnosť svetielkami.

Ilustračná snímka. — Foto: pexels.com

HAMILTON 21. októbra - Rok 2020 nedopadol podľa očakávaní mnohých ľudí. Svet bojuje s koronavírusom a viacerí ľudia už v dnešných dňoch uvažujú o tom, čo by im mohlo aspoň na malý okamih zlepšiť náladu a spríjemniť deň. Aj napriek tomu, že je ešte len október, niektorí si postavili vianočný stromček, iní zas vyzdobili svoju domácnosť. Týmto jednoduchým gestom vyčarili úsmev na tvári nielen sebe, ale aj svojim susedom, známym či priateľom na sociálnych sieťach, uvádza portál The Sun.

Skrášlili si domácnosť

Každý rok ľudia diskutujú o tom, kedy by mali začať skrášľovať svoju domácnosť vianočnými ozdobami. Názory sú kontroverzné, keďže niektorí uprednostňujú prístup čím skôr, tým lepšie, zatiaľ čo iní si to nechávajú na poslednú chvíľu.

Tento rok je však úplne iný. Niektorí prežívajú v dôsledku pandémie úzkosť, iní majú zas depresie, a tak sa pár odvážlivcov rozhodlo publikovať na sociálnych sieťach fotky, ktoré vyčarili ľuďom z celého sveta úsmev na tvári. Samozrejme, našli sa aj takí, ktorí zanechali pod príspevkami hanlivé komentáre, no v konečnom dôsledku sa mnohí zhodli na tom, že vôbec nie na škodu, aby si takýmto spôsobom spríjemnili život.

Rozveselili celú ulicu

Ian Cochran spolu s manželkou Helen sa tento rok rozhodli navodiť vianočnú atmosféru skôr ako obvykle. 1. októbra rozsvietili svetlá, čím potešili všetkých susedov. To bolo aj ich cieľom. „Sme šťastnejší, keď vieme, že sme v týchto časoch vyčarili ľuďom úsmev na tvári,“ povedal 68-ročný pán pre portál Ladbible.

Návrat do detstva

Ak si myslíte, že títo ľudia skrášľovali svoju domácnosť priskoro, možno zmeníte názor. Podľa psychoanalytika Steva McKeowna skoré vešanie vianočných ozdôb robí ľudí šťastnejšími. Dôvodom je to, že tí, ktorí sa nevedia dočkať Vianoc a vytiahnu ozdoby skôr ako väčšina ostatných ľudí, sú viac v kontakte so svojím vnútorným dieťaťom a taktiež sú nostalgickejší. Skoré vešanie ozdôb vás vie rozveseliť preto, lebo si automaticky spomeniete na časy, kedy ste boli ešte deťmi a boli ste chránení pred všetkým stresom a starosťami, s ktorými sa stretávate už ako dospelí ľudia, uvádza portál Daily Mail.

Predchádzajúci výskum spojený s vianočnými ozdobami zase dokázal, že ľudia, ktorí ozdobia svoj dom vianočnými svetielkami a rôznymi inými dekoráciami, pôsobia na svojich susedov ako priateľskejší, súdržnejší a otvorenejší.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…