Vestenický gólmi prelomil čakanie, verí v postup do osemfinále

Napriek nešťastnému záveru nedeľňajšieho duelu útočník Tomáš Vestenický z FC Nitra verí vo výhru proti domácemu SAE a postupu do osemfinále na MS do 17 rokov.

Abú Zabí 21. októbra (TASR) - Prelomil dlhé čakanie na strelecký zápis dokonca dvoma gólmi, ale na výhru to slovenským futbalovým reprezentantom do 17 rokov proti Hondurasu (2:2) nestačilo. Napriek nešťastnému záveru nedeľňajšieho duelu útočník Tomáš Vestenický z FC Nitra verí vo výhru proti domácemu SAE a postupu do osemfinále na MS tejto vekovej kategórie.

Futbalista slovenskej reprezentácie do 17 rokov Tomáš Vestenický počas zápasu A skupiny majstrovstiev sveta do 17 rokov medzi Slovenskom a Hondurasom v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch 20. októbra 2013. Foto: TASR/SFZ

Slovenský útočník sa pokúšal gólovo presadiť v reprezentačnom drese od 12. marca 2013, keď naposledy skóroval v prvom polčase zápasu proti Maďarsku a rozhodol o celkovom víťazstve Slovákov 1:0. Od tej doby sa strelecky trápil, nedokázal sa presadiť na domácom európskom šampionáte ani počas prípravy na turnaji vo Švédsku. Vestenický si góly akoby pošetril na zápas s Hondurasom, keď skóroval hneď dvakrát. Najskôr v 48. minúte zo šestnástky nádherne vonkajším priehlavkom poslal loptu nechytateľne pod brvno súperovej brány a v 57. minúte po dlhej lopte od Hromadu našprintoval za obranu a precíznym tvrdým umiestneným zakončením nedal brankárovi Hondurasu žiadnu šancu. Napriek tomu Slováci o víťazstvo prišli v nadstavenom čase po štandardnej situácii.

"Mali sme navrch celý zápas. Podali sme určite lepší výkon ako proti Brazílii, ale škoda výsledku, že sme dostali v 90. minúte gól. Dúfam, že vyhráme budúci zápas a postúpime ďalej," povedal pre futbalsfz.sk útočník Nitry. "Na turnaji vo Švédsku mi to veru nešlo. Som rád, že mi to tam teraz padlo a dúfam, že dám gól aj proti Spojeným arabským emirátom. Už sa sústredíme na tento zápas, ktorý musíme jednoznačne vyhrať," dodal Vestenický.