Real Sociedad po výhre nad Betisom poskočil na čelo La Ligy

Futbalisti Realu Sociedad sa tešia po strelení gólu, archívna snímka
Futbalisti Realu Sociedad sa tešia po strelení gólu, archívna snímka — Foto: TASR/AP

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian po nedeľňajších zápasoch 6. kola vedú španielsku La Ligu, na ihrisku Betisu Sevilla zvíťazili 3:0.

Madrid 18. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian po nedeľňajších zápasoch 6. kola vedú španielsku La Ligu, na ihrisku Betisu Sevilla zvíťazili 3:0. O ich zásahy sa postarali tesne pred zmenou strán Portu a po prestávke Mikel Oyarzabal z penalty a Adnan Januzaj v úplnom závere. Baskický klub má 11 bodov a je na čele o skóre pred Villarrealom.

Ahletic Bilbao zdolal na vlastnom trávniku Levante 2:0. Pripísal si tak druhý trojbodový zápis v ročníku. Levante prehralo tretí duel v sérii a patrí mu predposledná 19. priečka s tromi bodmi.

Futbalisti Eibaru remizovali doma s Osasunou 0:0. Hostia dohrávali desiati, keď v 88. minúte videl Jon Moncayola druhú žltú kartu. Naďalej sa nedarí Valencii, ktorá prehrala druhý duel za sebou, keď nestačila na Villarreal 1:2. Víťazný gól „žltej ponorky“ strelil aj s prispením brvna v 69. minúte Dani Parejo.

6. kolo - sumáre:

Betis Sevilla - Real Sociedad 0:3 (0:1)

Góly: 43. Portu, 74. Oyarzabal (z 11 m), 88. Januzaj

Deportivo Alaves - FC Elche 0:2 (0:1)

Góly: 39. Milla, 86. Tete

SD Huesca - Real Valladolid 2:2 (0:1)

Góly: 52. Rafa Mir, 56. S. Ramirez - 35. Bruno, 51. Waldo Rubio (z 11 m)

FC Villarreal - FC Valencia 2:1 (1:1)

Góly: 6. Paco Alcacer (z 11 m), 69. Dani Parejo - 37. Guedes, ČK: 90.+2. Kubo (Villarreal) po druhej ŽK

Athletic Bilbao - UD Levante 2:0 (0:0)

Góly: 68. Berenguer, 79. Williams

SD Eibar - Osasuna Pamplona 0:0

ČK: 88. Moncayola (Osasuna) po druhej ŽK