Veľký úspech Petry Vlhovej v Söldene. Vďaka famóznej jazde v 2. kole skončila tretia

Petra Vlhová skončila v úvodných pretekoch 55. ročníka Svetového pohára na 3. mieste.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová po druhom kole obrovského slalomu žien — Foto: TASR/Martin Baumann

Sölden 17. októbra (TASR) - Petre Vlhovej síce prvé kolo sobotného obrovského slalomu v rakúskom Söldene nevyšlo, keď obsadila až 10. miesto, vďaka famóznemu 2. kolu sa jej podarilo posunúť vyššie. Vo vstupe do 55. ročníka zjazdárskeho Svetového pohára skončila na 3. mieste.

Vyhrala Talianka Marta Bassinová a slávila svoj druhý triumf kariéry. „Máme úžasný tím a počas celého leta sme pracovali naozaj tvrdo. Toto je výsledok našej roboty. Som nesmierne hrdá, odštartovali sme ideálne, takto by to mohlo pokračovať. Pôjdem od pretekov k pretekom a uvidíme, kam nás to zavedie na konci,“ konštatovala Bassinová. Uspela pred svojou krajankou Federicou Brignoneovou (+0,14 s). Vlhová, ktorá dosiahla 35. pódiové umiestnenie kariéry v SP, zaostala sekundu a 13 stotín.

Úžasné druhé kolo

Vošla ním do strmého previsu tak, že tiahle oblúky rysovala agresívnejšie a napriek tomu takmer nerobila drobné chybičky, len raz ju viditeľne trochu rozhodilo v pozícii hornej časti tela. Na medzičasoch jasne dominovala a v cieli jej na zeleno zasvietila hodnota 1,34 s.

Najrýchlejší čas 2. kola Vlhovej vydržal až do konca a žiadna súperka ho vážnejšie neohrozila. Najbližšie bola Brignoneová (+0,45), Bassinovej na celkové víťazstvo stačil piaty najlepší druhý čas (+0,89).

Výsledky obrovského slalomu SP v Söldene:

1. Marta Bassinová 2:19,69 min, 2. Federica Brignone (Tal.) +0,14 s, 3. Petra VLHOVÁ (SR) +1,13, 4. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,30, 5. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) +1,75, 6. Sofia Goggiová (Tal.), Meta Hrovatová (Slov.) obe +2,47, 8. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +2,56, 9. Tessa Worleyová (Fr.) +2,79, 10. Paula Moltzanová (USA) +2,81