Muži, ktorí sú úspešní, no žijú v tieni svojich manželiek a sú s tým absolútne vyrovnaní
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Muži, ktorí sú úspešní, no žijú v tieni svojich manželiek a sú s tým absolútne vyrovnaní

Hovorí sa, že za úspešným mužom stojí vždy silná žena. V dnešnej dobe však nie je žiadnym prekvapením, že táto úloha môže fungovať aj naopak.

— Foto: Youtube, Instagram, Oprahmag

BRATISLAVA 10. októbra - Byť podporujúcim partnerom, alebo v horšom prípade druhými husľami, nie je niečo, čo väčšina mužov len tak ľahko zvládne. Radšej sa mnohí vidia v pozícii „alfasamcov.“ Aj keď muži týchto úspešných žien žijú v tieni ich slávy, sami sú veľmi úspešní. Napriek tomu im to nerobí problém a svoje úspešné ženy podporujú za každých okolností.

Don Gummer (73) a Meryl Streep (71)

Meryl Streep je jednou z najlegendárnejších herečiek v Hollywoodu. Jej hviezda žiari už od 70. rokov minulého storočia. Počas svojej kariéry získala troch Oscarov a osem Zlatých glóbusov.

Málokto vie, že po jej boku stojí už viac ako štyridsať rokov jeden muž, uznávaný sochár Don Gummer. Prvýkrát sa stretli v roku 1978, kedy bola herečka po smrti svojho priateľa vyhodená z bytu a jej brat jej prišiel na pomoc práve s Donom. O šesť mesiacov neskôr mali svadbu. Herečka hovorí, že sú obaja rozdielne povahy, ale to je presne dôvod, prečo si tak rozumejú. Byť ženatý s hollywoodskou hviezdou, ktorou Meryl bezpochyby je, nie je určite nič jednoduché. Don však pri všetkých kľúčových okamihoch jej kariéry stál pri nej a neustále ju podporoval. Keď Meryl Streep v roku 2012 získala tretieho Oscara, zahrnula do ďakovnej reči práve svojho manžela. „Chcem, aby si vedel, že všetko, čo si v živote vážim, mám vďaka tebe,“ vyhlásila. Manželia majú spolu štyri deti.

herečka s manželom
Herečka s manželom Foto: Youtube/cheerslove82

Benjamin Millepied (43) a Natalie Portman (39)

Film Čierna labuť nepriniesol herečke Natalie Portman len jej prvého Oscara, ale aj životnú lásku. Tou je tanečník a choreograf Benjamin Millepied, s ktorým sa zoznámila práve počas natáčania. O dva roky neskôr sa im narodil syn Aleph, v roku 2017 dcéra Amalia. Svoju ženu Benjamin podporuje za každých okolností. Dokonca sa kvôli Natalie rozhodol konvertovať na judaizmus, a keď nakrúcala v roku 2014 svoj režijný debut, rozhodol sa presťahovať za ňou na nejakú dobu do Jeruzalema. Ona zase neváhala pre neho opustiť Hollywood a žiť v Paríži. 

Instragram/natalieportman
Natalie sa kvôli manželovi vzdala Hollywoodu. Foto: Instragram/natalieportman

Stedman Graham (69) a Oprah Winfrey (66)

Ak žijete s tak slávnou ženou, akou je Oprah Winfrey, je zrejmé, časom sa z vás stane „pán Oprah“. Stedman Graham, partner populárnej moderátorky, je v skutočnosti úspešný pedagóg, autor niekoľkých bestsellerov, podnikateľ a verejný hovorca. Založil neziskovú organizáciu Athletes Against Drugs, ktorá propaguje zdravý spôsob života a šport mladým Američanom. Prvýkrát sa s Oprah stretol na charitatívnej akcii v roku 1986 a od tej chvíle sú spolu. Zasnúbili sa v roku 1992, ale nikdy svoj vzťah nespečatili manželským sľubom.

Graham priznal, že nie je jednouché žiť v tieni svojej ženy. Napriek tomu ju stále podporuje. On sám sa necíti byť definovaný len ako partner slávnej moderátorky. Zameriava sa predovšetkým na vlastné záujmy, čo mu podľa jeho slov pomohlo po všetky tie roky ostať s Winfrey.

Stedman Graham (69) a Oprah Winfrey(66)
Stedman Graham (69) a Oprah Winfrey (66) Foto: oprahmag

Neil Murray (49) a Joanne Kathleen Rowling (55)

Vidieť tento pár bok po boku v spoločnosti sa len tak nepošťastí. Autorka legendárneho príbehu o čarodejníkovi Harrym Potterovi si v roku 2001 vzala škótskeho anestéziológa Neila Murraya, s ktorým má dve deti. Obaja za sebou mali už jedno nepodarené manželstvo. Keď Joanne a Neila zoznámili spoloční známi v škótskom Edinburgu, videla spisovateľka vo svojom budúcom mužovi dospelú verziu Harryho Pottera: mal krátke tmavé vlasy a nosil okrúhle okuliare. Čoskoro po zoznámení sa konala svadba a Joanne tvrdí, že v Neilovi našla muža, ktorého celý čas hľadala.

Neil Murray (49) a Joanne Kathleen Rowling (55)
Neil Murray (49) a Joanne Kathleen Rowling (55) Foto: Reprofoto:AFP

Daniel Moder (51) a Julia Roberts (52)

Väčšinu 90. rokov bola Julia Roberts (52) najlepšie platenou herečkou na svete vďaka úlohám v ikonických filmoch ako „Pretty Woman“ alebo „Noci s nepriateľom“. Herečka s „najkrajším úsmevom je šťastne vydatá už 18 rokov za kameramana Daniela Modera, ktorého spoznala v roku 2000 pri natáčaní filmu Mexičan. Daniel Moder pracoval napríklad na filmoch Pán a pani Smithovci alebo Spider-Man 3.

Herečka niekoľkokrát uviedla, že do tej doby bola len workoholička a sebecká mrcha a že ešte len jej manžel a neskôr tri deti zmenili jej život. „Manžel vo mne objavil to dobré. Urobil zo mňa lepšieho človeka,“ prezradila.

Daniel Moder (51) a Julia Roberts (52)
Daniel Moder (51) a Julia Roberts (52) Foto: Youtube/ Us Weekly

Andrew Upton (54) a Cate Blanchett (51)

Obaja pochádzajú z rovnakých kruhov, rovnakej krajiny a dokonca spolu pracovali, než sa stali párom. Manžel oscarovej herečky je austrálsky dramatik, scenárista a režisér, ale ako sám hovorí, nie je ani z polovice tak úspešný ako ona a nevadí mu žiť v tieni svojej krásnej ženy. Dokonca sa sám nazýva „ruka“, pretože to je často jediná časť tela, ktorú je z neho na spoločných snímkach vidieť. Spočiatku spolu Cate a Andrew nevychádzali veľmi dobre. Raz sa však stretli na pokeri a po troch týždňoch randenia sa zasnúbili a následne vzali. Majú spolu štyri deti a spoločne pracujú na rôznych divadelných a filmových projektoch.

dailycateblanchett
•
Andrew Upton (54) a Cate Blanchett (51) • Foto: dailycateblanchett •

Alexis Ohanian (37) a Serena Williams (38)

Manžel americkej profesionálnej tenistky Alexis Ohanian je rovnako úspešný. Tento mladý podnikateľ a investor je spoluzakladateľom spoločnosti Reddit, jednej z najdôležitejších sociálnych a spravodajských platforiem v Spojených štátoch. Tento rok všetkých prekvapil, keď prehovoril o svojej rezignácii. Z funkcie odišiel hlavne preto, aby vytvoril lepší svet pre svoju dcéru Olympiu. Okrem odstúpenia z predstavenstva oznámil, že budúce zisky zo svojich akcií Reddit venuje neziskovke Know Your Rights Colin Kaepernick na pomoc čiernej komunite, ktorej daroval už milión dolárov. 

Manžel tenistky Sereny Williamsovej tvrdí, že spoločnosť by mala prestať uvažovať o mužoch iba ako o živiteľoch rodiny. Sám strávili na materskej tri mesiace, aby sa jeho žena mohla plne sústrediť na svoju kariéru. „Všetci muži by mali ísť na materskú. Serena a ja máme ohromné šťastie, že sa môžeme svojmu dieťaťu naplno venovať. Aj cez všetky výhody musím priznať, že to bolo psychicky aj fyzicky veľmi náročné obdobie. Nič a nikto na svete ma vtedy nemohol odtrhnúť od mojej manželky a dieťaťa,“ uviedol.

Alexis Ohanian (37) a Serena Williams (38)
Alexis Ohanian (37) a Serena Williams (38) Foto: Instagram/alexisohanian

Zdroj: Blesk.cz

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…