Dobré rádio plné pozitívnych správ sa uchádza o frekvencie. Možno si ho tak čoskoro naladíte aj v klasickom rádiu
Dobré noviny
Dobré noviny

Dobré rádio plné pozitívnych správ sa uchádza o frekvencie. Možno si ho tak čoskoro naladíte aj v klasickom rádiu

Rok 2020 je pre Dobré rádio prelomovým. Po dvoch rokoch existencie sa presťahovalo do nového štúdia, súčasťou tímu sa stala moderátorská legenda Mirec a na záver roka si pripravilo to najväčšie prekvapenie. Uchádza sa o voľné frekvencie.

Dobré rádio dnes odovzdalo Rade pre vysielanie a retransmisiu žiadosť o licenciu. Na snímke jeho moderátorka, obľúbená herečka Michaela Kapráliková. — Foto: Adr

BRATISLAVA 8. októbra – Internetové Dobré rádio reaguje na intenzívny dopyt po pozitívnom spravodajstve. Rok 2020 priniesol množstvo negatívnych správ, ktoré spôsobili pokles nálady v spoločnosti. Aj napriek tomu, že internet poskytuje množstvo možností, Dobré rádio sa rozhodlo, že sa chce k svojim poslucháčom dostať ešte bližšie, a to priamo do ich klasických rádií. Aj preto sa zapojilo do jesenného výberového konania a pokúsi sa presvedčiť Radu pre vysielanie a retransmisiu, že takýto formát rádia patrí do slovenského éteru. „Pozitívnemu spravodajstvu sa venujem viac ako 8 rokov, ale za svoju kariéru som ešte nikdy nezažil taký intenzívny dopyt po pozitívnych správach, ako v tomto období. Preto sme sa rozhodli, že sa pokúsime presunúť z internetu na klasické FM vysielanie. Dnes viac ako kedykoľvek predtým Slovensko potrebuje Dobré rádio,“ myslí si Róbert Sedlák, zakladateľ Dobrého rádia, ktorý stojí aj za spravodajským portálom DobréNoviny.sk. Ten sa rovnako venuje šíreniu výhradne pozitívnych správ.

Formát, ktorý presahuje hranice internetu

Slovenský trh internetových rádií sa pred dva a pol rokom stal bohatším o nový projekt Dobré rádio a ihneď zaznamenal úspech. Etablovaný portál plný pozitívnych správ DobréNoviny.sk privítal mladšieho súrodenca – Dobré rádio – a vznikol tak nový mediálny dom, ktorého cieľom je šíriť pozitívne spravodajstvo. V tomto prípade nielen písmom, ale aj hovoreným slovom. Dobré rádio po pár mesiacoch od svojho vzniku spustilo celodenné moderované vysielanie, čím sa stalo unikátom v prostredí čisto internetových rádií. Po intenzívnom vylaďovaní všetkých detailov vysielania prišiel moment, ktorý je možné nazvať prelomovým. Zástupcovia Dobrého rádia dnes Rade pre vysielanie a retransmisiu odovzdali žiadosť udelenie licencie na rozhlasové terestriálne vysielanie. O tom, či sa im ujdú voľné frekvencie, sa rozhodne v polovici novembra.

Zástupcovia Dobrého rádia odovzdali Rade pre vysielanie a retransmisiu projekt rádia.
Zástupcovia Dobrého rádia odovzdali Rade pre vysielanie a retransmisiu projekt rádia. Foto: Adr

Nevzniká nové rádio, zlepšuje sa existujúce rádio

Dobré rádio je už v tomto momente technicky a personálne pripravené na vstup do rozhlasového éteru. Je vybavené technikou, ktorá spĺňa náročné štandardy rozhlasových staníc 21. storočia a obsah napĺňajú výrazné mená spomedzi slovenských moderátorov s rokmi skúseností. Verím, že sa nám z internetu podarí dostať na frekvencie. Som rada, že môžem byť súčasťou skvelého kolektívu, ktorý pracuje s plným nasadením a robí každý deň Slovensko krajším," hovorí jedna z moderátoriek Dobrého rádia Michaela Kapráliková.

Na snímke moderátorka Dobrého rádia Michaela Kapráliková.
Na snímke moderátorka Dobrého rádia Michaela Kapráliková. Foto: Adr

Podpora osobností pre Dobré rádio

Dobré rádio už v tomto momente získava množstvo podporných reakcií od slovenských interpretov, hercov a iných verejne vplyvných osôb, ktorí mu vyjadrujú veľkú podporu na ceste za ziskom voľných frekvencií. Nikdy nebolo totiž tak dôležité šíriť pozitívne informácie, ako práve v týchto časoch.

Projekt Dobré rádia odovzdali Rade pre vysielanie a retransmisiu zakladateľ Dobrého rádia Róbert Sedlák (vľavo) a šéfredaktor Dobrého rádia Andrej Knap.
Projekt Dobrého rádia odovzdali Rade pre vysielanie a retransmisiu zakladateľ Dobrého rádia Róbert Sedlák (vľavo) a šéfredaktor Dobrého rádia Andrej Knap. Foto: Adr

Dobré rádio šíri pozitívne správy po celý deň

Celodenné vysielanie je zostavené z viacerých blokov. Od spustenia moderovaného vysielania je súčasťou interaktívna dopoludňajšia šou Dobré dopoludnie medzi 9:00 a 12:00. V tomto čase sa striedajú moderátorské dvojice, ktoré svojím živým vysielaním skvelo naladia a zásobia poslucháčov len pozitívnymi informáciami. V Dobrom dopoludní sa striedajú moderátori Michaela Kapráliková, Lenka Miškolciová a Andrej Knap. Od septembra je súčasťou tímu Dobrého rádia aj moderátorská legenda Miroslav „Mirec“ Babják. Dobré rádio spoločne s Mircom oživilo rubriky, ktoré milovali celé generácie poslucháčov, ako je napríklad Áno, nie, neviem. Dobré rádio sa vyznačuje tým, že ako jediné rádio prináša výhradne pozitívne správy. Hudobne sa sústredí na najväčšie hity od 80. rokov po súčasnosť, s dôrazom na hity 90. rokov.

Dobré rádio možno počúvať na jeho webe www.dobreradio.sk, alebo pomocou rôznych streamovacích aplikácií.

SLEDUJTE NAJVÄČŠIE HITY A POZITÍVNE SPRÁVY NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…