Virálne video letušky ukazuje najšpinavšie miesta v lietadle: Tohto sa nabudúce dotýkajte len s vreckovkou
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Virálne video letušky ukazuje najšpinavšie miesta v lietadle: Tohto sa nabudúce dotýkajte len s vreckovkou

Jej video doslova obletelo svet a stalo sa virálnym. Pozrite sa s nami a s letuškou Kat na to, kde všade v lietadle si treba dať pozor a čomu sa vyvarovať.

Ilustračné foto — Foto: Pixabay/StockSnap

NEW YORK 6. októbra – Letuška Kat Kamalani pozná lietadlo, v ktorom pracuje, ako svoju vlastnú dlaň, a taktiež pozná aj zvyky jeho dočasných „obyvateľov“. Kat, ktorá vo svojom voľnom čase vytvára videá na rôzne témy, v týchto dňoch šokovala ľudí po celom svete, tvrdí magazín People.

Jej najnovšie video s názvom „Najnechutnejšie časti lietadla“ dosiahlo viac ako 1,1 milión pozretí a vyše 250 000 hodnotení. Ukazuje najšpinavšie miesta v lietadle, o ktorých možno ani neviete.

Návod, ako sa im vyhnúť

Napriek šokujúcim zisteniam video slúži ako akýsi návod, ako môžete počas letu účinne predísť kontaktu s takýmito nie práve najčistejšími miestami. Pozrite sa s nami a s letuškou Kat na to, kde všade v lietadle si treba dať pozor a čomu sa vyvarovať.

Veľa špiny hneď oproti sedadlu

„Ako prvé sa nedotýkajte vrecka na sedadle pred vami,“ radí letuška a dodáva: „Myslite na všetky tie špinavé vreckovky a odpadky, ktoré sa v nich nachádzali.“

Kat odporúča cestujúcim aj dezinfekciu stolíkov. Mnohých po tomto videu zarazilo, na čo všetko ich dokážu cestujúci využiť: „Videla som toľko rodičov, ktorí ich používali ako prebaľovací pult svojho dieťaťa a potom plienku vložili do vrecka na zadnom sedadle,“ šokuje letuška.

Pozor na vetranie i bezpečnostný pás

Kat vidí hrozbu i v neškodných vetracích otvoroch, ktoré cestujúcim spríjemňujú let. Napriek tomu, že nepôsobia hrozivo, opak je pravdou: „Tie vetracie otvory videli už tisíce rúk. Predtým, ako sa ich dotknete, utrite ich,“ radí a dodáva, že aj bezpečnostné manuály, ktoré sa zvyčajne nachádzajú pri sedadlách, nie sú práve najčistejšie.

V prípade, ak si nechcete okrem letu odniesť i množstvo baktérií, nezabudnite si vyčistiť kovovú sponu bezpečnostného pásu. „Áno, len ju utrite,“ vyzýva letuška vo videu.

Nástrahy podľa jej slov číhajú i mimo nášho sedadla. Cesta k toaletám je podľa jej slov plná baktérií. Veľké množstvo sa nachádza na kľučke toalety, preto radí, aby sme vždy vytiahli papierovú vreckovku a tak ňou otvárali dvere.

Letuške dáva za pravdu aj odborník

Robert A. Norton, profesor verejného zdravotníctva na univerzite v Auburne a člen niekoľkých pracovných skupín COVID-19, sa k téme cestovaniu v lietadlách verejne vyjadril ešte v júni.

Pasažierom odporučil, aby si so sebou vzali malé balenie dezinfekčných obrúskov na utieranie oblastí s vysokým kontaktom, ako sú cestovné stolíky, držadlá sedadiel, zásteny operadiel a ďalšie.
 

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…