Virálne video letušky ukazuje najšpinavšie miesta v lietadle: Tohto sa nabudúce dotýkajte len s vreckovkou
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Virálne video letušky ukazuje najšpinavšie miesta v lietadle: Tohto sa nabudúce dotýkajte len s vreckovkou

Jej video doslova obletelo svet a stalo sa virálnym. Pozrite sa s nami a s letuškou Kat na to, kde všade v lietadle si treba dať pozor a čomu sa vyvarovať.

Ilustračné foto — Foto: Pixabay/StockSnap

NEW YORK 6. októbra – Letuška Kat Kamalani pozná lietadlo, v ktorom pracuje, ako svoju vlastnú dlaň, a taktiež pozná aj zvyky jeho dočasných „obyvateľov“. Kat, ktorá vo svojom voľnom čase vytvára videá na rôzne témy, v týchto dňoch šokovala ľudí po celom svete, tvrdí magazín People.

Jej najnovšie video s názvom „Najnechutnejšie časti lietadla“ dosiahlo viac ako 1,1 milión pozretí a vyše 250 000 hodnotení. Ukazuje najšpinavšie miesta v lietadle, o ktorých možno ani neviete.

Návod, ako sa im vyhnúť

Napriek šokujúcim zisteniam video slúži ako akýsi návod, ako môžete počas letu účinne predísť kontaktu s takýmito nie práve najčistejšími miestami. Pozrite sa s nami a s letuškou Kat na to, kde všade v lietadle si treba dať pozor a čomu sa vyvarovať.

Veľa špiny hneď oproti sedadlu

„Ako prvé sa nedotýkajte vrecka na sedadle pred vami,“ radí letuška a dodáva: „Myslite na všetky tie špinavé vreckovky a odpadky, ktoré sa v nich nachádzali.“

Kat odporúča cestujúcim aj dezinfekciu stolíkov. Mnohých po tomto videu zarazilo, na čo všetko ich dokážu cestujúci využiť: „Videla som toľko rodičov, ktorí ich používali ako prebaľovací pult svojho dieťaťa a potom plienku vložili do vrecka na zadnom sedadle,“ šokuje letuška.

Pozor na vetranie i bezpečnostný pás

Kat vidí hrozbu i v neškodných vetracích otvoroch, ktoré cestujúcim spríjemňujú let. Napriek tomu, že nepôsobia hrozivo, opak je pravdou: „Tie vetracie otvory videli už tisíce rúk. Predtým, ako sa ich dotknete, utrite ich,“ radí a dodáva, že aj bezpečnostné manuály, ktoré sa zvyčajne nachádzajú pri sedadlách, nie sú práve najčistejšie.

V prípade, ak si nechcete okrem letu odniesť i množstvo baktérií, nezabudnite si vyčistiť kovovú sponu bezpečnostného pásu. „Áno, len ju utrite,“ vyzýva letuška vo videu.

Nástrahy podľa jej slov číhajú i mimo nášho sedadla. Cesta k toaletám je podľa jej slov plná baktérií. Veľké množstvo sa nachádza na kľučke toalety, preto radí, aby sme vždy vytiahli papierovú vreckovku a tak ňou otvárali dvere.

Letuške dáva za pravdu aj odborník

Robert A. Norton, profesor verejného zdravotníctva na univerzite v Auburne a člen niekoľkých pracovných skupín COVID-19, sa k téme cestovaniu v lietadlách verejne vyjadril ešte v júni.

Pasažierom odporučil, aby si so sebou vzali malé balenie dezinfekčných obrúskov na utieranie oblastí s vysokým kontaktom, ako sú cestovné stolíky, držadlá sedadiel, zásteny operadiel a ďalšie.
 

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…