Juhár gólom pomohol k remíze Slavie v Plzni

Českú tabuľku vedie Sparta Praha s 28 bodmi.

Martin Juhar Foto: slavia.cz

Praha 19. októbra (TASR) - V sobotňajšom zápase 11. kola českej futbalovej Gambrinus ligy 2013/2014 vyhralo Slovácko doma nad Libercom 4:2 aj vďaka dvom gólom Libora Došeka, ktorý tak dosiahol métu 100 ligových gólov.

Vo večernom zápase majstrovská Plzeň nezvládla generálku na Ligu majstrov proti Bayernu Mníchov a len doma remizovala so Slaviou Praha 1:1. V drese zošívaných otvoril skóre v 31. minúte slovenský legionár Martin Juhár. V základnej zostave Plzne nastúpili všetci štyria slovenskí legionári Matúš Kozáčik, Marián Čišovský, Michal Ďuriš aj Marek Bakoš, za Slaviu boli v základe brankár Matej Rakovan, Martin Dobrotka aj Juhár, na ihrisko sa dostal aj Dávid Škutka. V 88. minúte domáci špílmacher Pavel Horvát nepremenil penaltu, ktorú mu Rakovan zneškodnil a tak zverenci trénera Pavla Vrbu stratili výhru.

Tabuľku vedie Sparta Praha s 28 bodmi a zápasom k dobru pred Plzňou (25), Slavia unikla z posledného miesta.

sumáre - 11. kolo:

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 3:2 (0:1)

Góly: 58. a 70. Zápotočný (prvý z 11 m), 68. Abraham, - 45. Várady, 53. Doležal

/za hostí K. Karaš celý zápas/

Bohemians Praha - Vysočina Jihlava 0:0

/za hostí K. Karlík nastúpil v 74. min./

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 4:2 (1:0)

Góly: 60. Rajtoral - 31. JUHÁR

/za domácich odchytal celý zápas M. Kozáčik a odohral celý zápas M. Čišovský, M. Bakoš hral do 83. min, M. Ďuriš hral do 68. min - za hostí M. Rakovan odchytal celý zápas, M Juhár odohral celý zápas a dal gól, M. Dobrotka celý zápas, D. Škutka nastúpil v 87. min., M. Čonka sedel na lavičke náhradníkov/