Liverpool so Škrtelom remizoval na ihrisku Newcastlu

Hosťom k víťazstvu nepomohla ani výhoda o jedného hráča.

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard (na snímke vľavo) oslavuje gól v zápase proti Newcastlu. Vedľa neho slovenský futbalista Martin Škrtel. Foto: TASR/AP

Liverpool 19. októbra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom remizovali v sobotňajšom zápase 8. kola anglickej ligy na ihrisku Newcastle United 2:2.

Hosťom k víťazstvu nepomohla ani výhoda o jedného hráča, keďže Newcastle hral od 41. minúty bez vylúčeného obrancu Mapoa Yanga-Mbiwu. Domáci sa dokonca aj v oslabení ujali 12 minút po zmene strán vedenia 2:1, deľbu bodov napokon zariadil anglický reprezentačný útočník Daniel Sturridge. Ešte pred ním sa v drese "The Reds" z pokutového kopu presadil Steven Gerrard, pre ktorého to bol 100. ligový gól. V Premier League je už 24. hráčom, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto métu a tretím v Liverpoole po Michaelovi Owenovi a Robbiem Fowlerovi.

Arsenal Londýn si aj po sobote udržal vedúcu pozíciu, keď na domácej pôde zdolal Norwich City 4:1. Pred druhou Chelsea, ktorá si rovnakým výsledkom poradila s Cardiffom, má dvojbodový náskok.

Futbalisti Manchestru United prišli o plný bodový zisk v závere duelu s FC Southampton, keď o remíze 1:1 rozhodol v 89. minúte obranca Dejan Lovren.

Sumáre - 8. kolo:

Newcastle United - FC Liverpool 2:2 (1:1)

Góly: 23. Cabaye, 57. Dummett - 42. Gerrard (z 11 m), 72. Sturridge, ČK: 41. Yanga-Mbiwa (Newcastle)