Mladí Slováci už myslia na Honduras, súper má podľa Pecka výhodu - Dobré noviny
Dobré noviny
Mladí Slováci už myslia na Honduras, súper má podľa Pecka výhodu

Mladí Slováci už myslia na Honduras, súper má podľa Pecka výhodu

Slovákov v nedeľu čaká druhý zápas v skupine proti Hondurasu.

Tréning slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov pred zápasom proti Hondurasu v A skupine majstrovstiev sveta do 17 rokov v Abú Zabí 18. októbra 2013. V červenom kondičný tréner Michal Lacena. Foto: TASR/SFZ

Abú Zabí 19. októbra (TASR) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov Ladislav Pecko a kapitán tímu Jakub Hromada absolvovali v sobotu oficiálnu tlačovú konferenciu pred druhým zápasom A-skupiny MS v SAE proti Hondurasu. Na tejto sa zúčastnil aj tréner Hondurasu Jose Valladares a hráč Kevin Alvarez, pričom Stredoameričania sa netajili suverénnymi ambíciami postúpiť zo skupiny do vyraďovacej fázy finálového turnaja.

"Snažili sme sa odbúrať zápas proti Brazílii najmä z psychickej stránky, fyzická regenerácia bola ľahšia," citoval portál Slovenského futbalového zväzu (SFZ) slová Pecka na tlačovej konferencii. "Včera sme mali ľahší tréning, rozprávali sme sa s hráčmi a hráči sa rozprávali medzi sebou. Teraz už sa pripravujeme a sústredíme na Honduras. V zápase s Brazíliou sme nepočítali s bodmi. Bol to ťažký zápas a my sme naviac proti takémuto súperovi ešte nehrali. Proti Brazílii sme hrali zle, ale dostať šesť gólov bolo príliš. Vieme hrať lepšie a verím, že proti Hondurasu to ukážeme," vrátil sa k prvému zápasu tréner SR 17.

Tréning slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov pred zápasom proti Hondurasu v A skupine majstrovstiev sveta do 17 rokov v Abú Zabí 18. októbra 2013. Tretí sprava tréner Ladislav Pecko. Foto: TASR/SFZ

"Nemali sme tam Brazíliu," odpovedal Pecko domácemu novinárovi na otázku rozdielu vo výsledkoch na domácom európskom šampionáte a na MS. "S Brazíliou by mali problém Španieli, Angličania či Nemci. Málo hráme s takýmito súpermi a bola to pre nás príučka. Do ďalšieho zápasu bude základom lepšia defenzíva a streliť viac gólov ako súper. Musíme bodovať, hoci psychická výhoda je na strane Hondurasu, ktorý už má tri body. My vieme, kde sme, o čo bojujeme a chlapci sa budú musieť na ihrisku presadiť."

Slovákov v nedeľu o 15.00 SELČ (17.00 miestneho času v Abú Zabí) čaká druhý zápas v skupine proti Hondurasu, ktorý vo svojom prvom stretnutí zdolal Spojené arabské emiráty 2:1. Vystúpenie Peckovcov na svetovom šampionáte odvysiela v priamom prenose RTVS na Dvojke.

Už ste čítali?

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…

Život v zahraničí jej rozšíril obzory a cestovanie odporúča aj ďalším.

Dominika žila v Brazílii: S blond vlasmi som bola atrakciou. Ľudia boli skvelí a so všetkým mi pomáhali

Ľahko sa prispôsobuje, preto prepnúť z brazílskej na anglickú kultúru…