Manchester United aj po divokom závere zvíťazil v Brightone 3:2

Futbalista Brightonu Neal Maupay sa teší po strelení úvodného gólu z penalty v zápase 3. kola najvyššej anglickej Premier League Brighton & Hove Albion - Manchester United v Brightone 26. septembra 2020. — Foto: TASR/AP

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 3. kola anglickej Premier League na ihrisku Brightonu 3:2.

Londýn 26. septembra (TASR) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 3. kola anglickej Premier League na ihrisku Brightonu 3:2. Hostia od 40. minúty prehrávali po góle Neala Maupaya z penalty, ešte do prestávky ale vyrovnali, keď si dal vlastný gól Lewis Dunk.

V druhom polčase v 52. minúte Marcusovi Rashfordovi zmaril gól verdikt VAR-u, o tri minúty však útočník „červených diablov“ po individuálnom prieniku obohral celú obranu domácich a dostal svoj tím do vedenia. V divokom závere sa zdalo, že MUFC príde o prvé ligové víťazstvo v ročníku, keď v 90.+5 minúte Solomon March osamotený na zadnej tyčke hlavičkou vyrovnal. Hostia však v desiatej minúte nadstaveného času rozhodli po góle Bruna Fernandesa z pokutového kopu. VAR totiž odhalil Maupayovo zahranie rukou vo vlastnej šestnástke. Zverenci nórskeho trénera Oleho Gunnara Solskjaera odohrali v PL doteraz dva zápasy, v predchádzajúcom súboji prehrali doma s Crystal Palace 1:3.

Premier League - 3. kolo:

Brighton & Hove Albion - Manchester United 2:3 (1:1)

Góly: 40. Maupay (z 11 m), 90.+5 March - 43. Dunk (vlastný), 55. Rashford, 90.+10 Fernandes (z 11 m)