Zápasy Jets s Blues a Anaheimu s Phoenixom rozhodli samostatné nájazdy

Tieňom zápasu bolo zranenie talentovaného obrancu Winnipegu Jacoba Troubu, 19-ročný nováčik v druhej tretine v snahe bodyčekovať obrancu Jordana Leopolda nešťastne narazil tvárou na mantinel.

New York 19. októbra (TASR) - V zámorskej NHL sa hrali v noci na sobotu dva zápasy, v ktorých nemal slovenský hokej svoje zastúpenie.

Hokejisti Winnipegu Jets Andrew Ladd Winnipeg Jets "(16), Blake Wheeler (26) a Mark Scheifele (55) oslavujú rozhodujúci víťazný gól Olli Jokinenena zo samostatného nájazdu v zápase s Blues Foto: TASR

Brankár Jaroslav Halák dostal tentoraz od trénera St. Louis Kena Hitchcocka voľno a výkon svojich spoluhráčov na ľade Winnipegu sledoval iba zo striedačky. Jets zdolali Blues 4:3 po samostatných nájazdoch, hoci ešte sedem minút pred koncom tretej tretiny prehrávali 1:3. Rozhodujúci nájazd premenil v siedmej rozstrelovej sérii Fín Olli Jokinen.

"Tryskáče" dosiahli v ôsmom vystúpení štvrté víťazstvo a vyrovnali svoju zápasovú bilanciu na 4-4, naopak Blues nebodovali naplno len druhýkrát v sezóne. V bránke hostí dostal šancu Halákov kolega Brian Elliott, ktorý si pripísal 26 úspešných zákrokov. "Bluesmenom" nepomohli k výhre ani dva góly útočníka Alexandera Steena, ktorého v hľadisku MTS Centre sledoval jeho otec Thomas Steen, bývalá legenda Jets.

"Súperovi sme doslova darovali víťazstvo. Za stavu 3:1 sme mali doviesť zápas do víťazného konca. Nemali by sme takto rozdávať body," povedal pre zámorské médiá Alexander Steen. Tieňom zápasu bolo zranenie talentovaného obrancu Winnipegu Jacoba Troubu, 19-ročný nováčik v druhej tretine v snahe bodyčekovať obrancu Jordana Leopolda nešťastne narazil tvárou na mantinel. Niekoľko minút potom ležal nehybne na ľade, z ktorého ho nakoniec museli odniesť so zafixovanou hlavou a krkom na pojazdných nosidlách. Následne ho previezli na vyšetrenia do nemocnice.

Aj druhý nočný súboj Anaheim - Phoenix (3:2 sn) dospel až do samostatných nájazdov. O víťazstve Ducks rozhodol v šiestej sérii Jakob Silfverberg. "Káčerom" predtým zachránil predĺženie v čase 57:58 tretím tohtosezónnym gólom Nick Bonino. Ducks po úvodnej ligovej prehre dosiahli šieste víťazstvo v rade. "Možno to nebol náš najlepší zápas, no hrali sme výborne v defenzíve a nedovolili sme súperovi dostať sa do veľa šancí. Treba spomenúť aj vynikajúcich gólmanov, ktorí nás v uplynulých dueloch výrazne podržali a doviedli nás k výhram," pochválil Silfverberg výkony brankárskeho dua Jonas Hiller - Viktor Fasth. Švédsky mladík si vylepšil nájazdovú bilanciu na 5 z 8.

Sumáre zápasov NHL:

WINNIPEG - ST. LOUIS 4:3 pp a sn (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Jokinen (Halischuk), 54. Kane (Little), 59. Enström (Byfuglien, Wheeler), rozhodujúci samostatný nájazd Jokinen - 9. Backes (Oshie), 19. Steen, 44. Steen (Backes, Bouwmeester). Brankári: Pavelec - Elliott, strely na bránku: 29:32.

ANAHEIM - PHOENIX 3:2 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Selänne (Perreault), 58. Bonino, rozh. sam. nájazd Silfverberg - 32. Vermette (Yandle, Ribeiro), 48. Klesla (Hanzal, Doan). Brankári: Hiller - Smith, strely na bránku: 39:32.