94-ročný prírodovedec si založil účet na Instagrame. Za jedeň deň prekonal rekord Jennifer Anistonovej
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

94-ročný prírodovedec si založil účet na Instagrame. Za jedeň deň prekonal rekord Jennifer Anistonovej

Len čo zverejnil prvé video, do hodiny mal na sociálnej sieti viac ako 200-tisíc fanúšikov.

Na snímke je David Attenborough a ľadovce, ktoré plávajú počas východu slnka neďaleko grónskeho Kulusuku. Grónsko prišlo v roku 2019 o rekordné množstvo ľadového príkrovu. — Foto: Reprofoto instagram.com - davidattenborough / TASR/AP

LONDÝN 25. septembra - Jeho tvár je neoddeliteľne spojená s popularizáciou prírodných krás celého sveta. 94-ročný britský prírodovedec David Attenborough si založil účet na Instagrame, pričom mal na to ten najkrajší dôvod. Jeho cieľom je šíriť environmentálne posolstvo, uvádza portál BBC.

Kontinenty horia a ľadovce sa topia

David Attenborough si v 94 rokoch založil účet na Instagrame. Prostredníctvom sociálnej siete chce šíriť posolstvo o ochrane životného prostredia. „Robím tento krok, pretože ako všetci vieme, svet má problémy,“ hovorí vo videu.

Ďalej dodáva, že kontinenty horia, ľadovce sa topia, korálové útesy umierajú a ryby sa vytrácajú z oceánov. To však nie je ani zďaleka všetko, pretože tento zoznam sa podľa jeho slov rozširuje.

Záchrana našej planéty je podľa neho komunikačnou výzvou. Sám tvrdí, že sociálnu sieť využije na to, aby ľuďom vysvetlil, v čom spočívajú problémy a ako ich môžeme riešiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

David Attenborough has spent a lifetime travelling, exploring the wild places of our planet and documenting the living world in all its variety and wonder. He’s also witnessed the damaged caused. Saving our planet is now a communications challenge. We know what to do, we just need the will. That’s why we want to share this message on Instagram. Because there is hope and together, we can inspire change. Social media isn’t David’s usual habitat so while he’s recorded messages solely for Instagram, like the one in this post, we're helping to run this account. In case you’re wondering, ‘we’ are Jonnie and Colin and we worked with David on A Life On Our Planet. So, as well as sharing the messages he’s recorded especially for this account we’ll also post some exclusive clips and behind the scenes content. Stay tuned.

Príspevok, ktorý zdieľa A Life On Our Planet (@davidattenborough),

Počet fanúšikov mu rapídne stúpa

Len čo zverejnil prvé video, do hodiny mal na sociálnej sieti viac ako 200-tisíc fanúšikov. Prešiel jeden deň a britského prírodovedca sledujú takmer tri milióny ľudí. Pokoril tým rekord, ktorý v rýchlom počte pribúdajúcich fanúšikov, doteraz držala populárna herečka Jennifer Anistonová. známa aj ako Rachel zo seriálu Priatelia.

Spolupracovníci Jonnie Hughes a Colin Butfield mu budú pomáhať so spravovaním účtu. Video predchádza vydaniu najnovšieho dokumentu s názvom Život na našej planéte. Film by sa mal objaviť na Netflixe 4. októbra, informoval portál The Guardian.

Archívna snímka, na snímke zľava britský premiér Boris Johnson a prírodovedec David Attenborough počas podujatia k novembrovému klimatického summitu COP26, ktorý bude v škótskom Glasgowe, v Londýne
Archívna snímka, na snímke zľava britský premiér Boris Johnson a prírodovedec David Attenborough počas podujatia k novembrovému klimatického summitu COP26, ktorý bude v škótskom Glasgowe, v Londýne Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…