Ako dnes vyzerajú večne mladí a svieži herci zo Sexu v meste po viac ako 20 rokoch?
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Ako dnes vyzerajú večne mladí a svieži herci zo Sexu v meste po viac ako 20 rokoch?

Ako dnes vyzerajú a čo robia predstavitelia hlavných postáv nezabudnuteľného seriálu Sex v meste?

Seriál Sex v meste. — Foto: Repro foto CSFD : Home Box Office (HBO)

NEW YORK 25. septembra - Od vysielania prvého dielu kultového seriálu HBO Sex v meste prešlo už viac ako 20 rokov. Romanticko-komediálna dráma je adaptáciou rovnomennej knihy Candace Bushnell z roku 1997.

Seriál, v ktorom ústrednú rolu hrajú 4 úplne odlišné úspešné Newyorkčanky, ktorým pomaly ťahá na štyridsiatku (s výnimkou Samanthy, ktorá je o čosi staršia) milovala snáď každá žena. Sex v meste je plný inteligentného humoru, otázok partnerských vzťahov, nevery, sexu, priateľstva a v neposlednom rade módnych kreácií. 

Získal si aj uznanie kritikov za témy, ktoré priniesol a pripisuje sa mu zásluha za zvýšenie popularity stanice HBO. Seriál sa dočkal aj dvoch filmových spracovaní. 

Sarah Jessica Parker - Carrie Bradshaw 

sarah
sjp_daily/ Foto: insta

Newyorskú novinárku Carrie Bradshaw, ktorú sme inak, ako vysokých podpätkoch nevideli, stvárnila Sarah Jessica Parker. Dnes 55-ročná herečka zo začiatku rolu nechcela prijať. Dokonca sa jej pilotný diel vôbec nepáčil.

Napriek tomu si rolu šarmantnej Carrie zamilovala. Jej postava bola počas vysielania seriálu veľmi populárna, neskôr bola označená ako jedna z najväčších ženských postáv americkej televízie. Získala za ňu štyri Zlaté glóbusy a dve Ceny Emmy.

Aj keď sa na herečkinom vzhľade podpísal čas, stále má štíhlu šľachovitú postavu ako kedysi. „Joga, dlhé prechádzky a schody, ktorých máme doma dosť “ - takáto je zväčša herečkina odpoveď, keď príde reč na to, aký je jej recept na štíhlu postavu. Okrem herectva sa venuje móde, svetu priniesla niekoľko parfémov a bola tvárou mnohých reklám.

Za zmienku určite stojí, že sa venuje produkčnej činnosti. Parker prevádzkuje vlastnú produkčnú spoločnosť Pretty Matches, ktorá od roku 2009 vytvára obsah pre HBO a ďalšie kanály.

Jeden z posledných filmov, v ktorom si zahrala hlavnú postavu, bol filmu z roku 2018 Here and Now. Sarah Jessica Parker sa môže pochváliť aj fungujúcim manželstvom, čo v šoubiznise nie je až také bežné. S hercom Matthew Broderickom sú spolu vyše 20 rokov.

Kim Cattrall - Samantha Jones 

Kim Cattrall.
Kim Cattrall. Foto: Instagram/kimcattrall Overené, Wikimedia/Insomniacpuppy.

Keď ponúkli Kim Cattrall rolu sexi 40-ničky Samanthy, nepozdávalo sa jej to. Mala o 10 rokov viac, ako jej kolegyne a myslela si, že bude hrať tak akurát matku.
Rola nezáväznej Samatny, ktorá si naplno vychutnáva sexuálny život jej však sadla ako uliata. Vyslúžila si za ňu päť cien Emmy a nomináciu na Zlatý glóbus.

Od roku 2014 do roku 2016 Cattrall hrala a pôsobila nielen ako herečka, ale aj ako výkonná producentka na HBO Canada v seriáli Sensitive Skin, za ktorý bola nominovaná na kanadskú cenu Screen Awards pre najlepšiu herečku v komediálnom seriáli.

Šesťdesiatštyri-ročná herečka bola trikrát vydatá. Prvé manželstvo z konca 70. rokov bolo anulované. So svojím druhým manželom Andrem J. Łysoń sa presťahovala do nemeckého Frankfurtu a naučila sa plynule po nemecky. Bola často spájaná s mnohými mužmi, napr. s niekdajším kanadským premiérom Pierrom Trudeauom, či s francúzskym intelektuálom Bernardom-Henri Lévym. 

Kristin Davis - Charlotte York Goldenblatt

 Kristin Davis.
Kristin Davis. Foto: Instahram/iamkristindavis

Kristin Davis si zachovala svoj dievčenský vzhľadÚloha Charlotte York, episkopálnej princeznej New Yorku, jej vyniesla nomináciu na cenu Emmy a Zlatý glóbus.

Je abstinujúca alkoholička, ktorá tvrdí, že s alkoholom sa stretla už v skorom veku v rámci jej južanskej výchovy. Priznala, že vo svojej podstate je veľmi hanblivá a alkohol jej pri hraní pomáhal zbavovať sa strachu.

Po skončení seriálu si zahrala vo viacerých filmoch. Stále sa venuje herectvu, ale aj produkcii. V roku 2019 si zahrala vo filme Vianoce v divočine po boku Roba Lowa. Táto rola nestarnúcej herečka sadla. Sama slony miluje a finančne ich podporuje v Afrike, kde ich pravidelne navštevuje a pomáha im.

V roku 2011 si Davis adoptovala dcéru Gemmu Rose Davis. V roku 2018 si adoptovala syna Kristin Davisa. Býva v brentwoodskych kopcoch v Los Angeles v Kalifornii.

 Cynthia Nixon - Miranda Hobbes

Cynthia Nixon.
Cynthia Nixon. Foto: Instagram/Cynthia Nixon, Wikimedia/Insomniacpuppy.

Predstaviteľka právničky Mirandy Hobbes Cynthia Nixon v roku 2004 získala za stvárnenie tejto postavy cenu Emmy ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli. Nixon sa stále objavuje vo filmoch. V roku 2019 hrala vo filme Zatúlané bábiky.

Okrem hereckej kariéry je aj aktivistkou za LGBTI práva, keďže sama seba označila za bisexuálku. V rokoch 1988 až 2003 chodila s fotografom Dannym Mozesom. Majú spolu dve deti, dcéru narodenú v roku 1996 a syna narodeného v roku 2002. V roku 2004 Cynthia začala chodiť s aktivistkou Christine Marinoni. Cynthia sa s Marinoni zasnúbila v apríli 2009. Marinoni porodila ich syna v roku 2011. V roku 2012 sa zosobášili.

Hviezda seriálu Sex v Meste sa pustila aj do politiky. „Milujem New York a dnes oznamujem svoju kandidatúru na guvernérku,“ napísala obľúbená herečka v roku 2018. Nakoniec sa všeobecných volieb nezúčastnila.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#loveher ?

Príspevok, ktorý zdieľa iamkristindavis (@iamkristindavis),

Mužské osadenstvo, vrátane pána Božského, nájdete na druhej strane.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…