Keď si flek na piatkový večer nevyberáme podľa drinkov, ale podľa bezpečnosti v bare
Inzercia
Inzercia

Keď si flek na piatkový večer nevyberáme podľa drinkov, ale podľa bezpečnosti v bare

Niekoľko pravidiel ako sa správať zodpovedne a baviť bezpečne.

Ilustračný obrázok — Foto: Heineken Slovensko

Pandémia - „nepandémia“, čo si budeme klamať, zostať sedieť priklincovaný doma, zvládne iba málokto. Ak má človek v sebe trochu extrovertnejšieho ducha, ťahá ho to medzi ľudí. Ako sa teda baviť bezpečne?

Štvrtkový večer. Notifikácia. Píše kamoška, že „čo zajtra?“. Za normálnych okolností by som začala prehľadávať stránky klubov a vyberať tancovačku. Pandémia sa nám však postarala o iný playlist. Odpisujem: „booknem niečo na terase.“ Nechceme riskovať, že sa nám v plnom meste neujde stôl v exteriéri.

Pravidlo prvé: Radšej vonku

Ešte stále nie je až taká zima, aby sme vonku neobsedeli. Vyzbrojíme sa teda primeraným oblečením a dohodneme stretko. Baby hlásia, že Petra nepríde. Necíti sa úplne dobre. Za normálnych okolností by si asi povedala, že ju len trochu bolí hrdlo, že to nič nie je. Teraz je ale lepšie zodpovedne zostať doma. Stretávame sa tri, pozdravíme sa z diaľky, bezdotykovo a rovno si sadáme k stolu.

Petrinu voľnú stoličku však čoskoro zrekvíruje početnejšia skupinka od vedľajšieho stola. Znalecky hodíme okom na vzdialenosť medzi našimi stolmi. V poriadku, stále to vyzerá na dva metre.

Foto: Heineken Slovensko

Pravidlo druhé: Neochutnávať

Kedysi sme to robievali najmä v koktailových baroch. Každá si objednala niečo iné a potom sme si drinky povymieňali medzi sebou a každá ochutnala z každého. „Surprise, surprise“, dnes sa nič podobné nedeje. Ale máme novú hru. Vždy, keď sa stretneme vyberá to, čo budeme všetky piť jedna z nás. Je to zábava a ak to chcete vyskúšať, nebojte, podrazy si nerobíme, vieme, že by sa nám to vrátilo.

„Neochutnávanie“ samozrejme platí aj pri večeri, zmrzline, pití z jednej fľaše na prechádzke, ale to vám určite zdôrazňovať netreba, vy ste múdri čitatelia.

Foto: Heineken Slovensko

Pravidlo tretie: Nekašľať na rúško

Či už idete MHD do mesta alebo taxíkom domov, noste rúško. Výhovorka, že sa vám zle dýcha, neplatí. Existujú aj také, ktoré sú priedušné a funkčné. Môžete použiť aj jednorazové, ktoré síce nepasujú k žiadnemu outfitu, kým sa len neprechádzate po operačnej sále, ale to je v tomto prípade druhoradé. V podniku si ho nasaďte aj keď idete z terasy dovnútra na toaletu. A keď sa vrátite k stolu, vydezinfikujte si ruky gélom. Predsa len – neviete, čo všetko na vodovodných batériách a kľučkách číha.

Tiež to tak máte, že sa cez týždeň už neviete dočkať piatkového večera, keď sa vyberiete baviť do obľúbeného podniku? Sme na tom rovnako. Aby sme však neprispeli k tomu, že nám bary, pivárne, vinárne, reštaurácie a bistrá pozatvárajú, #BavSaZodpovedne.

#Bavsazodpovedne aby bary mohli ostať otvorené. Aj pivnej značke Heineken záleží na tom, aby  sa nezopakovala situácia spred niekoľkých mesiacov, keď sme si naše obľúbené nápoje v našich obľúbených podnikoch vychutnať nemohli.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…