Kate Middletonová prekvapila rodičov v parku. V pohodlnom oblečení prišla podporiť rodiny v čase krízy
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Kate Middletonová prekvapila rodičov v parku. V pohodlnom oblečení prišla podporiť rodiny v čase krízy

Vojvodkyňa sa rozprávala s rodičmi, ktorým pomáhali rôzne organizácie počas náročného obdobia.

Kate sa rozpráva s rodičmi. — Foto: Reprofoto youtube.com - The Royal Family Channel

LONDÝN 23. septembra - Kate Middleton sa v posledných rokoch zamerala na potreby a blahobyt rodín. Keďže pandémia a s ňou spojené nepriaznivé dopady ovplyvnili život viacerých ľudí, vojvodkyňa z Cambridgea sa stretla s rodičmi v londýnskom parku, aby preukázala podporu skupinám a dobrovoľníkom, ktorí sa starali o komfort rodín počas koronakrízy, uvádza portál People.

Chcela vyzdvihnúť tých, ktorí podporujú iné rodiny

Vojvodkyňa z Cambridgea sa v utorok stretla v londýnskom parku s rodičmi, aby sa s nimi porozprávala o ich skúsenostiach za posledných šesť mesiacov.

Kate chcela vyzdvihnúť tých, ktorí využívajú svoj čas, skúsenosti a vedomosti na podporu iných rodín, či už ako profesionáli, alebo vyškolení dobrovoľníci.

Náročné obdobie pre všetkých

Do parku prišla v bielom tričku, ružových nohaviciach a teniskách. Je presvedčená, že čas strávený na čerstvom vzduchu je prínosom pre všetkých.

Kate sa rozprávala s 37-ročnou Christine Thatai a 29-ročnou Morgan Cassius, ktorá držala v náručí šesťmesačnú dcérku. Tá sa jej zverila, že karanténa nebola jednoduchá, keďže sa ľudia nemohli stretávať s priateľmi a boli uzavretí doma. Christine zas pre novinárov dodala, že Kate sa zaujímala o to, ako nadväzovali priateľstvá.

Na druhej strane, slobodné mamičky Irma Martus a Carol Elliott povedali vojvodkyni, ako im počas pandémie pomohli týždenné kontrolné telefonáty s dobrovoľníkom z neziskovej organizácie Home-Start Wandsworth, informuje portál Daily Mail.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The Duchess of Cambridge spent today hearing about the importance of parent-powered ? support programmes. Following a videocall with experts in the field, The Duchess headed to Battersea Park in London to hear from parents and peer supporters directly about their experiences of parent-to-parent support. Across the UK there are many thousands of parents who use their time, experience and knowledge to support other parents and families. This morning Her Royal Highness spoke with representatives and volunteers from different organisations ? who run peer-to-peer support programmes about their services and the impact that COVID-19 is having on families across the country, including: • @homestartuk Parents 1st UK Island House Charity Community Parent Programme @blackpoolbetterstart @nctcharity Applied Research Collaboration North West coast Coram Family and Childcare @leedsdads • Peer supporters can provide valuable help in supporting parents’ emotional wellbeing, which is particularly important given that maternal mental health issues affect at least 1 in 10 women during pregnancy or early parenthood.

Príspevok, ktorý zdieľa Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal),

Široká škála podpory

Stretnutie sa uskutočnilo po videohovore s organizáciami, ktoré pomáhali rodinám. Kate im počas hovoru poďakovala a povedala, že odviedli skvelú prácu.

Niektorí z tých, ktorí sa zúčastnili hovoru, spolupracujú s rodinami na budovaní dôveryhodných vzťahov a môžu im poskytnúť širokú škálu podpory, od praktických rád a emočnej podpory až po pomoc pri navigácii vo verejných službách.

Hovorili o novej skúsenosti

Pre Williama a Kate je rodinný život s deťmi prioritou a napriek ich budúcim kráľovským úlohám sa ich snažia vychovávať normálne. Taktiež sa im snažia ukázať, aké sú dôležité povinnosti, uviedol portál elle.com.

Kráľovská rodina trávila počas prvej vlny pandémie čas v ich dome Ammer Hall v Norfolku. George sa počas celej jari učil doma s rodičmi a so svojou sestrou, princeznou Charlotte. Obaja chodia do školy St. Thomas´s Battersea.

William a Kate otvorene hovorili o tejto novej skúsenosti. Princ sa počas videohovoru v dokumente BBC priznal, že je pre neho náročné byť rodičom aj učiteľom. „Domáce učenie je zábava, však? Začínate sa obávať, koľko si vlastne pamätáte zo školských čias, keď nedokážete urobiť matematické úlohy,“ zažartoval.

Kate ho doplnila. „Deti majú takú výdrž, neviem ako je to možné. Úprimné povedané, príde koniec dňa a vy si spíšete zoznam všetkých vecí, ktoré ste v ten deň urobili. Postavíte stan, znova ho zložíte, hráte sa, učíte, varíte, pečiete. Je úžasné, koľko sa dá napchať do jedného dňa,“ zverila sa počas prvej vlny pandémie.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…