Markízacky moderátor, ktorý má koronavírus: Pozitívny test bol šok. Keby sme mali častejšie rúško, tento rozhovor nemusel byť
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Markízacky moderátor, ktorý má koronavírus: Pozitívny test bol šok. Keby sme mali častejšie rúško, tento rozhovor nemusel byť

Sám je dôkazom toho, že nový koronavírus existuje. Moderátor Matúš Krnčok ho totiž má. Nabáda ľudí k tomu, aby si overovali zdroje, z ktorých čerpajú informácie a aby neverili hoaxom.

Moderátor Matúš Krnčok s manželkou Ninou. — Foto: Instagram/matuskrncok

BRATISLAVA 23. septembra - Nepoznám nikoho s koronou, neverím, že existuje, je to výmysel - hovoria si mnohí Slováci. Naša krajina zvládla prvú vlnu pandémie s minimálnym počtom pozitívnych prípadov. Koncom leta a začiatkom jesene však začal počet nakazených stúpať.

Medzi pozitívnymi prípadmi je aj známy markízacky moderátor Matúš Krnčok s manželkou. Obaja sa rozhodli, že o svojej nákaze budú hovoriť verejne, lebo chcú dať svetu vedieť, že nový koronavírus nie je žiadny výmysel. Sám moderátor v rozhovore pre Dobré noviny priznáva, že ak by „nosili rúško častejšie, tento rozhovor by vzniknúť nemusel“.

„Každý deň vidíme okolo seba miliardu konšpirácii, najmä tých, že korona je výmysel. Chceli sme dať svetu vedieť, že to nie je výmysel,“ tvrdí moderátor a dodáva, že ľudia veria viac reálnym ľudom, ktorí si chorobou prešli, ako ľuďom z televízie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#dobrebude

Príspevok, ktorý zdieľa MATÚŠ KRNČOK (@matuskrncok),

Myslel na kolegov

Na testy išli s manželkou len pre istotu. On mal druhý deň virózu. Manželku len jeden večer preháňalo. Ukázalo sa, že informovanosť nie je na škodu veci. „Čítal som, že u 4 % percent ľudí s koronou sú príznakmi hnačky a zvracanie. K tomu sa mi pridalo točenie a bolesť hlavy,“ opisuje. Na testy išli spontánne ako samoplatcovia, aby sa uistili, že sú v poriadku a aby „boli kolegovia v práci v pohode, že keď sa vrátim, nič mi nebude“.

Testy podľa jeho slov prebiehali veľmi rýchlo. Urobili im výter z hrdla a z nosa. „Tyčinka do nosa vie prekvapiť, respektíve prekvapí to, kam až siaha nosná dutina, ale dá sa to vydržať,“ hovorí s úsmevom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zrejeme spolu ❤ 4 roky manželia S @ninakrncok si žijeme svoje! #aniversário

Príspevok, ktorý zdieľa MATÚŠ KRNČOK (@matuskrncok),

Pozitívny výsledok bol šok

Naozaj si nemysleli, že budú pozitívni, no testy ukázali opak. „Boli sme v šoku, nechápali sme. Hovorili sme si, že sa určite musel pomýliť,“ tvrdí o výsledku testu. Nastal kolotoč telefonátov. Všetkých, s ktorými boli v kontakte, oboznámili so situáciou. Našťastie, ostatným testy vyšli negatívne.

Dnes sú Krnčokovci už 10. deň v karanténe. „Máme svoj režim. Ráno sa zobudíme, hráme sa s deťmi, okolo 10 ideme von na vzduch ( na dvor, ktorý patrí k domu), potom máme obed, učíme sa, popoludní trocha oddychujeme a poobede zase slnko a vzduch,“ opisuje a dodáva, že s manželkou si užívajú aj sledovanie Netflixu.

„Staršia dcéra je teraz prváčka, mrzí ma, že hneď vymešká školu,“ priznáva. Momentálne sa cítia dobre. „Manželka ešte stále nemá chuť a čuch. Ja som včera čosi zacítil, tak mám také prvé úspechy, ktoré potešia. Ale inak sme fit,“ hovorí moderátor s dodatkom, že sa už nevie dočkať poriadnej športovej aktivity.

Overujme informácie a nosme rúška

Markízák si myslí, že každý môže mať svoj názor, ale informácie by sme si mali preverovať v hodnoverných zdrojoch. Ľuďom odporúča, aby nebrali informácie o čomkoľvek, nielen o COVID-19, z Facebooku. „Každý vie byť múdry z hoaxov, nepravdivých statusov a podobne,“ tvrdí.

„Ľudia nech radšej sledujú odborníkov v danej oblasti. Jednoducho, na Slovensku je v krčme každý druhý lekár, každý druhý infektológ, tréner a podobne. Majme názor, ale overme si ho v zdrojoch problematike príslušných,“ vyzýva.

Ako sa hovorí, človek sa učí na vlastných chybách, to však neznamená, že nemôže pochytiť kúsok múdrosti z chýb druhých. „Hlavne by som odporučil, aby ľudia dodržiavali nariadené opatrenia. Rúško a hygienu. Sami netušíme, kde sme to dostali, ale keby sme mali častejšie rúško, tento rozhovor nemusel byť,“ uzatvára.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…