Jeho mama má Alzheimera aj demenciu: Video ich bežnej nedele dojalo celý internet
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Jeho mama má Alzheimera aj demenciu: Video ich bežnej nedele dojalo celý internet

Aj napriek tomu, že starostlivosť o mamu si vyžaduje veľa lásky a trpezlivosti, 48-ročný syn dokazuje, že má veľké srdce.

Archívne snímky, na záberoch je Jason spolu s mamou. — Foto: facebook.com - Omas Applesauce / Reprofoto facebook.com - LADbible

AMSTERDAM 22. septembra - Mnohí rodičia sa o svoje deti starajú s najväčšou láskou. O desiatky rokov sa to však môže obrátiť a nič nie je krajšie, ako keď dieťa podá pomocnú ruku mame alebo otcovi. Príkladom je aj 48-ročný filmár Jason van Genderen, ktorý má veľké srdce, uvádza portál Daily Mail.

Bola veľmi temperamentnou ženou

Jason sa stará o 87-ročnú maminu, ktorej diagnostikovali Alzheimerovu chorobu spolu s vaskulárnou demenciou. „Chce to veľa lásky a trpezlivosti,“ povedal koncom apríla pre Daily Mail Australia.

Jeho mama Hendrika sa narodila v Holandsku a s láskou vychovávala dve deti. Jason tvrdí, že sa rada starala o záhradu, milovala varenie a bola veľmi temperamentná.

Dôležitá je denná rutina

Zlom však nastal v čase, keď prišla finálna diagnóza. Filmár sa však mamine neobrátil chrbtom. Venuje jej svoj čas a stará sa o ňu s veľkou láskou aj napriek tomu, že to neraz nie je jednoduché.

Podľa jeho slov je nesmierne dôležité, aby jeho mama dodržiavala dennú rutinu. Ak by náhodou vynechala jednu činnosť, mohlo by sa stať, že by bola dezorientovaná.

Bežná nedeľa

Filmár sa práve preto rozhodol, že bude nakrúcať videá, aby ľuďom priblížil, čo všetko si starostlivosť o mamu vyžaduje. V jednom z videí zachytil bežnú nedeľu, ktorú trávi s mamou.

Hneď na úvod vysvetľuje, že babička bude v daný deň sledovať dve veci - kedy pôjdu na kávu a to, či jej kúpil noviny. Poukazuje však na to, že musí ísť o konkrétny druh novín - Hendrika je totiž zvyknutá na jeden formát.

Babička sa s odstupom pár minút niekoľkokrát pýta syna, kedy už konečne pôjdu na kávu. Jason jej však s láskou vysvetľuje, že už šesť týždňov v dôsledku koronavírusu neboli v kaviarni - ona ho vždy počká v aute a horúci nápoj si spolu vypijú na záhrade. Taktiež jej hovorí, že sa nikam ponáhľať nemusia, keďže je nedeľa a v tento deň odchádzajú z domu okolo pol jedenástej.

Podobná situácia sa opakuje niekoľkokrát. Jason má však veľké srdce a nikdy po mame nekričí ani len nezvýši hlas. Pozrite si dojemné video, pri ktorom neostane ani jedno oko suché.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…