Rodičia, akú najlepšiu hlášku ste počuli od vašich detí? Odpovede Slovákov vás pobavia
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Rodičia, akú najlepšiu hlášku ste počuli od vašich detí? Odpovede Slovákov vás pobavia

Vtipné hlášky vznikajú v čakárni u lekára, počas prvých školských dní, ale aj v situáciách, kedy by to ani rodičia nečakali.

Foto:Ilustračné — Foto: pexels.com

BRATISLAVA 22. septembra - Prvé slovíčka, prvé kroky či prvá jednotka v škole. To sú veci, ktoré si pravdepodobne každý rodič pamätá. Nezabudnuteľné sú však aj hlášky, ktorými deti vedia pobaviť dospelých. Čitateľov Dobrých novín sme poprosili, aby sa s nami podelili o najlepšiu hlášku, ktorú počuli od svojich ratolestí. A veruže, bolo z čoho vyberať.

V čakárni u lekára

Vyzerá to tak, že viaceré vtipné, no pre rodičov možno aj trápne situácie nastali najmä v čakárni u lekára. „V plnej čakárni u gynekológa môj znudený, vtedy štvorročný syn do ticha povedal – kde sú chlpy, tam je chutí. Čakáreň bola na kolenách a ja červená ako jahoda,“ zaspomínala pani Daniela.

Podobnú skúsenosť má aj čitateľka Nataša. Keď mal jej syn tri roky, bola tehotná. Začal ju však bolieť zub a musela ísť k zubárovi. Spolu so synom čakala v čakárni plnej pacientov. Keď sa otvorili dvere, vyšiel pán zubár, ktorý mal podľa jej slov pehy. „V tom vyskočil môj malý syn a na celú čakáreň, až chodbu vykríkol – mamka, k takému bodkovanému nechoď!“ prezradila mamina s tým, že ak by sa dalo, najradšej by sa v tom čase skryla pod kreslo a počkala tam až do večera.

Deti sa pýtajú, či budúce mamičky zjedli bábätko

Deti častokrát zaujíma, ako prebieha tehotenstvo. „Môj synovec mal tri roky, keď som bola tehotná. Po vypočutí si rozhovoru ženského kolektívu na tému tehotenstvo sa na mňa uprene pozrel a vypadla z neho otázka – Jarka a ty si to bábätko prehltla?“ napísala pani Jaroslava.

Podobnej otázke čelila aj ďalšia mamina. „Na zastávke autobusu – prečo má teta také veľké bruško? Lebo tam má bábätko. A ona ho zjedla?“ pridala sa Renáta.

Foto: Ilustračné
Foto: Ilustračné Foto: pexels.com

Na druhej strane, niektoré deti sú zvedavé a zaujíma ich, ako prišli na svet. „Mama, ukáž mi tú dieru, odkiaľ som sa narodil,“ uviedla pani Mária.

Niektorí drobci však už uvažujú o budúcnosti. Keď mal synovec pani Katky približne tri roky, opýtal sa jej sestry zvedavú otázku. „Mami, keď sa ožením, kam pôjdete bývať?“ spomína Katka.

Prváci v škole

Nielen rodičov, ale aj učiteľov vždy pobavia hlášky prvákov. „Na konci prvého školského dňa povedala pani učiteľka svojim prváčikom, medzi ktorými bol aj môj syn – žiaci, uvidíme sa zajtra, teším sa na vás. Môj syn na celú triedu na mňa kričí – mami, vraj máme prísť aj zajtra,“ povedala pani Emília.

Prekvapenie však bolo aj na strane syna pani Janky. „Prvák po týždni – mami, a to dokedy budem ešte chodiť do školy?“ doplnila naša čitateľka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Zábava na karnevale, ale aj v iných situáciách

Jozef zas nezabudne na moment, keď mal jeho syn štyri roky. V materskej škole si spolu s ostatnými deťmi užíval karneval. „Ako masku si obliekol župan. Keď sme sa prekvapení opýtali, čo to je, odvetil, že banskobystrický župan,“ podelil sa otecko.

Ratolesti však dokážu rozosmiať rodičov aj v iných situáciách. „Mami, poďme radšej do tieňa, lebo na tom slniečku sa úplne vyparíme,“ zaspomínala na horúce a slnečné dni Sisa. Spontánna hláška dcérky pobavila aj pani Annu. „Manžel otváral dcére dvere na aute a hovorí jej – no poď, ty moja princezná. A ona pohotovo – už idem, princ môj!“ dodala naša čitateľka.

Foto: Ilustračné
Foto: Ilustračné Foto: pexels.com

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…