Terminátor, Rocky či Walker. Ako dnes vyzerajú klasickí akční hrdinovia?
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Terminátor, Rocky či Walker. Ako dnes vyzerajú klasickí akční hrdinovia?

Roky bežia a hrdinovia klasických akčných filmov sa menia. Aj hoci sú nezničiteľní a udržiavajú si kondíciu, predsa len sa na nich podpísal zub času.

Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris a Sylvester Stallone — Foto: Instragram/its_leon_bro, sylvesterstallone1946, Reprofoto Youtube/THE MASTER

BRATISLAVA 11. septembra - Ich tváre dobre poznáme. Niektoré filmy, v ktorých hrali, sme videli veľakrát - Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Steven Seagal či Jackie Chan. Od natáčania ich najslávnejších filmov prešiel nejaký ten rôčik. Pozrite sa, ako sa zmenili.

Steven Seagal

Slávny Steven Seagal prerazil vo filme až keď mal 36 rokov. Dovtedy svoj život zasvätil predovšetkým bojovým umeniam. Dnes 68-ročný herec, ktorého najslávnejším filmom je Prepadnutie v Pacifiku z roku 1992 s dvoma oscarovými nomináciami, sa zaslúžil aj o popularizáciu umení sebaobrany aikido mimo Japonska.

Od mladosti je Seagal nielen vášnivým milovníkom aikido, ale tiež hudby a najmä blues. Sám hrá na gitaru, spieva a niektoré jeho piesne sa objavili aj v jeho filmoch. V roku 2005 vydal svoj prvý album Songs from the Crystal Cave a o rok na to sa so svojou druhou doskou Mojo Priest vybral na turné po USA a Európe.

V novembri 2016 získal ruské štátne občianstvo a v roku 2018 sa stal vyslancom Ruska v USA.

Steven Seagal.
Steven Seagal. Foto: Instagram/seagalofficial

Silvester Stallone

Sedemdesiatštyriročný predstaviteľ boxera Rockyho sa dlhé roky nevedel zmieriť s jedným – šedinami. Až nedávno sa ukázal v „šedivej“. Dá sa povedať, že málokto je takým jednoznačným hrdinom strieborného plátna ako on. Okrem Rockyho stvárnil aj akčného hrdinu Ramba. 

Stallone bol trikrát ženatý. Z prvého manželstva mal dvoch synov. Jeden z nich zomrel na infarkt, keď mal len 36, druhé manželstvo bol bezdetné. V máji 1997 si zobral svoju tretiu manželku Jennifer Flavin, s ktorou má tri dcéry - Sophiu, Sistinu a Scarlet.

SS
Silvester Stallone. Foto: Instragram/sylvesterstallone1946

Chuck Norris

Všetci vieme, že na svete neexistuje väčší borec ako Chuck Norris. Otec herca bol indián z kmeňa Cherokee, matka pochádzala z Írska a bola jeho vzorom. Po strednej vstúpil do amerického letectva. To ho zaviedlo do Južnej Kórey, kde sa stretol s ázijským bojovým umením. Neskôr, keď sa vrátil, založil vlastnú školu karate. Môže sa pochváliť viacerými titulmi vrátane majstra sveta v karate v strednej váhe.

Chuck Norris sa preslávil najmä ako Strážca poriadku Walker v akčnom seriáli Texas Ranger. Začiatkom roka 2020 americká stanica CW oznámila prekvapivú novinku. Rozhodla sa totiž nesmrteľného texaského rangera opäť povolať do služby - do sedla svojho koňa sa však nevyšvihne Chuck Norris, ale herec Jared Padalecki.

Chuck Norris.
Chuck Norris. Foto: Youtube/THE MASTER, Wikimedia/Tony Foster

Arnold Schwarzenegger

Bývalý profesionálny kulturista sa vo svete filmu preslávil ako Terminátor. Kultový akčný film má dodnes milióny fanúšikov po celom svete. Prvú časť nakrútili začiatkom 80. rokov.

Arnold Schwarzenegger sa objavil aj v ďalších úspešných filmoch ako Komando, Muž na úteku, Predátor, Dvojičky, Total Recall, Policajt zo škôlkyči Pravdivé lži. Zaujímavosťou je, že vďaka svojej „namakanej“ postave bol slávny herec zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov ako človek s najlepšie vyvinutým telom v histórii ľudstva.

V roku 2003 Arnold bodoval ako politik, keď sa stal sa guvernérom amerického štátu Kalifornia. Na tejto pozícii sa udržal až do roku 2011. V roku 2019 sa opäť predstavil ako legendárny hrdina vo filme Terminátor: Temný osud.

Arnold
Arnold Schwarzenegger. Foto: Instagram/its_leon_bro, schwarzenegger

Jackie Chan

Hovorí sa, že žiaden iný herec nepreskákal toľko bolesti a zranení ako niekdajší lámač dievčenských sŕdc a hrdina akčných filmov Jackie Chan.

Ako malého chlapca ho začal otec učiť kung-fu, neskôr sa v bojovom umení a akrobacii zdokonalil v divadelnej akadémii. Chan hral vo vyše 100 filmoch a je jednou z najznámejších ázijských filmových hviezd na svete. V Ázii je populárny aj ako spevák, vydal okolo 20 albumov.

Jacki
Jackie Chan Foto: Instagram/Jackiechan2879, jackiechan

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…