Je magická. Pozrite si nové zábery z pokračovania Perinbaby a nalaďte sa na Vianoce
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Je magická. Pozrite si nové zábery z pokračovania Perinbaby a nalaďte sa na Vianoce

Vyrástla na nej nejedna generácia. Mnohí si bez nej nevedia predstaviť Vianoce, iní ju zas prosia o snehovú nádielku každú jednu zimu. Áno, reč je o Perinbabe.

Zábery z novej Perinbaby — Foto: Reprofoto Youtube.com/Bontonfilm SK

BRATISLAVA 9. septembra - Perinbabu si vo svojom srdci nesie nejeden Slovák vrátane jej stvoriteľa, režiséra Juraja Jakubiska. Ten jej obetoval posledné roky aj letné týždne tohto roka. V decembri sa totiž vráti s novým príbehom a hrdinami do našich kín - a vy si môžete pozrieť nový trailer s čerstvými ukážkami.

Kým väčšina z nás sa snažila užiť si horúce letné dni i napriek celosvetovej pandémii, Juraj Jakubisko so svojou manželkou Deanou pracovali na dokončení rozprávky 21. storočia – Perinbaba a dva svety.

Každý zázrak musí mať emotívne opodstatnenie

Oficiálna premiéra filmu je plánovaná na tretí decembrový deň, preto nikto zo štábu nemohol zaháľať. Nad všetkým dohliadal samotný Jakubisko. „Bolo to krásne leto, ktoré sme zasvätili dôsledným a náročným prácam. Venovali sme sa zvuku, obrazu, no najmä špeciálnym efektom. V novej Perinbabe sa trikmi šetriť nebude. Niektorí kolegovia mi hovorili, že obdobné vizuálne predstavy, efekty a triky, aké sa robia v Amerike, nie je možné v našich končinách realizovať. Aby som ich podnietil k väčšej odvahe, spolupracoval som s nimi v každom kroku výtvarnej a vizuálnej stránky a dotiahli sme to do konkrétnej výslednej podoby,“ prezradil obľúbený režisér. 

Dodáva, že nemá rád samoúčelné technické efekty: „Každý zázrak musí mať svoje emotívne a príbehové opodstatnenie. A taký bude aj návrat pôvodnej predstaviteľky Perinbaby – Giulietty Masinovej.“ Samotný režisér dostával listy a prosby od jej fanúšikov, aby im ju vrátil. Moderné technológie a jeho fantázia mu to umožnili.

Koronavírus spomalil produkciu

Prvá klapka novej Jakubiskovej rozprávky padla pred viac ako tromi rokmi. Pôvodne bola premiéra novej Perinbaby plánovaná pred Vianocami v roku 2019, neskôr v marci 2020, no nakoniec sa jej dočkáme 3. decembra 2020. Čas nazvyš však Jakubiskovi v postprodukcii nepomohol.

„Kríza spojená s koronavírusom nás výrazne zasiahla. Síce sme mali na prvý pohľad viac času a možností, no realita bola nakoniec úplne iná. Všetko sa zastavilo, prípadne sa citeľne spomalilo. Nepracovalo sa v štúdiách, v strižniach, a tak sme museli kus roboty doháňať práve počas leta,“ prezradil režisér, ktorému sa klaňali aj filmoví tvorcovia za Veľkou mlákou.

Nadchne nielen obrazom

Nový príbeh spojený s Perinbabou sa bude niesť aj v znamení legendárnych hudobných motívov, ktorým Jakubiskovci počas leta tiež venovali patričnú pozornosť. „Pre mňa je vo filme dôležitá nielen výtvarná a obrazová stránka. Zvuk je neoddeliteľnou súčasťou každého filmu, hudba tiež. Tá niekedy dokáže diváka rozosmiať či rozplakať viac ako slovo. Posledné týždne sme sa preto venovali aj hudbe v rozprávke Perinbaba a dva svety. Mnohí si Perinbabu spájajú s piesňou Páslo dievča pávy, spolu s hudobnými skladateľmi sme jej dopriali novú podobu,“ hovorí režisér.

Výsledok práce Jakubiska si môžete pozrieť v najnovšom  traileri, do ktorého bola použitá skladba Slovenská od Mekyho Žbirku„Mekymu som ukázal prvé zábery z pripravovanej Perinbaby a natoľko ho zaujali, že ich počas leta použil do klipu ku svojej novej skladbe,“ objasnil zaujímavú spoluprácu režisér. S Perinbabou tak leto prežil aj samotný Meky.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…