Ako na prirodzený zdravý lesk vlasov?
Inzercia
Inzercia

Ako na prirodzený zdravý lesk vlasov?

Prirodzený zdravý lesk dosiahnete správnou a pravidelnou starostlivosťou o vaše vlasy.

Lesk vlasov je od nepamäti spájaný najmä s ich zdravím. Zdravé vlasy sa prirodzene lesknú a dodávajú tak mladistvý vzhľad. Opakom lesklých zdravých vlasov sú suché vlasy bez života, ktoré sa zle upravujú a pôsobia mdlo. Prirodzený zdravý lesk dosiahnete správnou a pravidelnou starostlivosťou o vaše vlasy, vďaka čomu budú zdravé, hebké a plné života.

Starostlivosť zvnútra

Prvým a základným aspektom, ktorý ovplyvňuje vaše vlasy je strava. Kvalita stravy sa odráža na pleti, vlasoch, nechtoch a často aj na našom zdraví. Správne nastavenie stravy by ste preto určite nemali brať na ľahkú váhu. Strava bohatá na vitamíny a minerály sa postará o vyživenie vlasov zvnútra a dodá im prirodzenú hebkosť. Tiež by ste sa mali zbaviť nikotínu, či alkoholu, ktoré vám na ceste za dokonalými vlasmi nepomôžu.

Výživa vlasu zvonka                                                                           

Okrem výživy vlasov zvnútra v podobe kvalitnej stravy, je dôležité vlasom dodávať aj priamu výživu, teda aplikáciou priamo na vlasy. Medzi produkty, ktoré sa zameriavajú na hĺbkovú hydratáciu patria napríklad kondicionéry, prípadne olejčeky. Pri takýchto produktoch treba dbať na správnu aplikáciu a snažiť sa ich zaradiť do pravidelnej starostlivosti. Správna voľba prípravkov je len taká, ktorá je vhodná presne pre váš typ vlasov.

Hydratácia vlasov produktami je však vhodná len v obmedzenom množstve. Na vaše vlasy by ste nemali pravidelne nanášať obrovské množstvo rôznych prípravkov. Skúste si skôr nájsť produkty, ktoré vám vyhovujú. Najlepšie je pokiaľ ide o produkty z jednej rady, s vhodným zložením a tie používajte opakovane. Veľmi dobrou alternatívou sú aj rôzne prírodné olejčeky, ktoré sa však musia používať opatrne, aby vám vlasy zbytočne nemastili.

Ochrana pred teplom

Jedným z najčastejších pôvodcov suchých a lámavých vlasov je používanie tepla. S teplom sa naše vlasy dostávajú do kontaktu aj prirodzene, no my ich aj napriek tomu neustále žehlíme, natáčame a fénujeme. Spôsobuje to lámavosť a oslabenie vlasov, čo sa často končí až zničením kvality vlasov. Najčastejšie týmto problémom trpia naše končeky, ktoré sa štiepia a lámu. Používaním termoaktívnych prípravkov môžete vplyvy tepla eliminovať, avšak najlepšie je vyhýbať sa používaniu tepla na bežnej báze.

Tipy na podporu lesklých vlasov

✔️Po umytí vlasov použite studenú vodu. Má veľký vplyv na stimuláciu krvného obehu v pokožke, čo ma význam aj pre rýchlejší rast vlasov. Okrem toho má však význam aj pri dodaní lesku.

✔️Nezabúdajte na kondicionér, ktorý je pri každom umytí veľmi dôležitý. Kondicionér poskytuje hĺbkovú výživu a zaceľuje vonkajšiu vrstvu vlasu. Hĺbková výživa má veľký vplyv na zdravie a kvalitu vašich vlasov, čo sa spája aj s prirodzeným leskom.

✔️Vyskúšajte rôzne procedúry v kaderníckych salónoch, ktoré vám vlasy hĺbkovo vyživia a dodajú stratený lesk. Odporúčame napríklad kadernícky salón DonnaUomo.sk. Pravidelná návšteva takýchto procedúr môže komplexne zmeniť kvalitu vašich vlasov.

✔️Pravidelná aplikácia vlasového oleja (napríklad arganový) do dĺžok vlasov vám môže pomôcť s prírodnou hydratáciou vlasu. Olej však aplikujte vždy až po tepelných úpravách.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…