Ako a prečo si vybrať správny kovový regál?
Inzercia
Inzercia

Ako a prečo si vybrať správny kovový regál?

Základom vašej maximálnej spokojnosti je detailný výber, pri ktorom by ste mali zohľadniť niekoľko dôležitých faktorov.

Vytváranie a hľadanie vhodných priestorov na uskladnenie je pri množstve vecí, ktoré k svojmu komfortu potrebujeme dosť náročné. Na trhu sa ale objavili moderné regálové štruktúry, pomocou ktorých si poradíte s uložením potrebných predmetov vždy a všade. Základom vašej maximálnej spokojnosti je detailný výber, pri ktorom by ste mali zohľadniť niekoľko dôležitých faktorov.

Otázka výberu regálových štruktúr sa vždy odohráva v procese navrhovania rôznych priestorov pre jeden alebo iný typ skladovaného produktu. Kvôli veľkej rozmanitosti návrhov regálov, je ale často potrebné sa uchýliť k pomoci odborníkov. S nami si však poradíte aj bez nich.

Náš článok popisuje najzákladnejšie kritériá, ktoré je pri výbere vhodných kovových regálov potrebné zohľadniť, vďaka čomu si vytvoríte okolo seba potrebný poriadok bez najmenších problémov. Poďme na to.

Najdôležitejšie kritériá výberu

Pre výber správneho typu regálovej konštrukcie, ktorá problém vyrieši, je potrebné brať do úvahy ako parametre použitých priestorov, tak aj špecifiká skladovaného sortimentu.

Najskôr by vám ale malo byť zrejmé, že regál je viacúrovňová štruktúra, ktorá je navrhnutá na ukladanie rôznych predmetov a materiálov. Najčastejšie sú preto takéto regály z dôvodu veľkého zaťaženia vyrobené z kovu.

Kovový regál s antikoróznym povlakom vydrží vysoké zaťaženie, je odolný voči deformáciám a nepriaznivým vplyvom prostredia. Kovový regál je zároveň tiež najpevnejším a najodolnejším vybavením, ktoré je vám k dispozícii v rôznych modifikáciách, vďaka čomu sa aktívne používa v priemyselných a obchodných skladoch, ale tiež dokonale zapadá do interiérového dizajnu domov a kancelárií.

Hlavnou úlohou a výhodou jeho použitia je zväčšenie úžitkovej plochy, ako aj pohodlný prístup k požadovaným produktom. Pomocou takejto štruktúry je potom možné vybaviť si domácnosť, sklady, obchody, supermarkety alebo archívy akejkoľvek veľkosti.

Nesmiete však zabudnúť, že hlavnými kritériami pre výber správneho typu regálovej konštrukcie sú typy skladovaných výrobkov, dizajnové prvky a špecifiká konkrétnej miestnosti. Aby ste ale nikde neurobili chybu, pozrime sa podrobnejšie na to, ako môže každý spomenutý parameter váš výber ovplyvniť.

Rozmery, typ a hmotnosť nákladu

Rôzne oblasti činnosti si vyžadujú skladovanie najrôznejších druhov tovaru, ktoré sú umiestnené v ich konkrétnom priestore. Typ regálu preto často závisí od rozmerov uloženého nákladu, ktorému potrebujete nájsť vhodné miesto. Všetko je ale najlepšie riešiť hneď na úvod, ideálne v rámci samotného navrhovania priestorov a ich dôkladného merania.

Bezskrutkové systémy kovových regálov s certifikátom kvality políc od TÜV Rheinland® a TÜV SÜD vám pomôžu s hľadaním takéhoto voľného miesta najlepšie.

Nemenej dôležitá je aj hmotnosť skladovaných vecí. Tu potom vo všeobecnosti platí, že pri zvyšujúcom sa zaťažení konštrukcie regálu by ste mali použiť aj vyššiu silu kovových zliatin a špeciálny profil. Pri výbere kovových regálov si teda všímajte nielen materiál regálu, ale aj jeho nosnosť.

Ak si na vybavenie skladu vyberiete produkty od Majstra regálov, menej objemný tovar pohodlne uložíte na kovových regáloch s drevotrieskovou policou, pre pneumatiky alebo uskladnenie množstva vecí do výroby zasa oceníte profesionálne regály s nosnosťou až 800 kg na policu.

Typ a charakter miestnosti

Využitie plochy a správne uskladnenie je tiež závislé od typu miestnosti. Vo veľkej miere rozhoduje napríklad jej výška a iné štrukturálne vlastnosti.

Regály by mali byť tiež inštalované tak, aby nebránili dostatočnému vetraniu miestnosti. Bezpečnosť práce s regálovými konštrukciami vo veľkej miere zasa závisí od osvetlenia medzi policového priestoru a jeho materiálového vybavenia.

Teplota, vlhkosť, korozívne prostredie a iné podmienky okolia sú ďalšími dôležitými faktormi pri výbere vhodnej regálovej konštrukcie, pretože vplyv prostredia, v ktorom sa bude konštrukcia používať do značnej miery určuje aj jej životnosť.

Hlavným nepriateľom kovových konštrukcií sa tak stáva vysoká vlhkosť a rôzne agresívne prostredia, ktoré potom spôsobujú ich koróziu. Tomuto nežiaducemu javu sa je ale možné vyhnúť vďaka niektorým typom konštrukcií a materiálov s antikoróznou povrchovou úpravou kovových regálov.

Veľmi dobre vám v tomto smere poslúžia napríklad aj regály s HDP policou, ktorej povrch je pevný, vysoko leštený a odolný proti vlhkosti.

Technologických vlastností, ktoré je potrebné zohľadniť pre bezpečnú prevádzku regálových konštrukcií a vašich skladov môže byť samozrejme viac. Majster-regal.sk vám preto na ich vybavenie ponúka množstvo regálových systémov s tými najlepšími konštrukčnými a dizajnovými vlastnosťami. A ak si týmito regálmi chcete svoj sklad zariadiť, stačí sa o ich výhodách správnym výberom presvedčiť.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…