Slovenská dvadsiatka prehrala s B. Bystricou 2:4

Favorizovaná Banská Bystrica si v prvej tretine dokázala vypracovať viacero sľubných streleckých príležitostí, v koncovke však dlho zlyhávala.

Bratislava 16. októbra (TASR) - Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, v ktorom mali podľa očakávania navrch favorizovaní hostia.

HK Orange 20 - HC'05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 38. Gašpar, 51. Valjent - 25. Meland, 32. Saracino, 36. Handlovský, 60. Kafka. Rozhodovali: Štefik - Kacej, Výleta, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:2, 290 divákov

Priebeh zápasu

Favorizovaná Banská Bystrica si v prvej tretine dokázala vypracovať viacero sľubných streleckých príležitostí, v koncovke však dlho zlyhávala. V 3. minúte trafil obranca Zošiak iba žŕdku, o osem minút neskôr zasa Lamper v závare pred Sabolom prehodil nielen brankára ale i domácu bránku.

V druhej časti pokračovala dominancia Bystričanov, s tým rozdielom, že v zakončení už boli efektívnejší. V 25. minúte otvoril skóre Meland, ktorý po prihrávke Handlovského prekonal Sabola pri vlastnom oslabení. V polovici stretnutia minul odkrytú domácu bránku Kafka, no o pár momentov neskôr už bolo 2:0 pre hostí, keď sa po prihrávke Luntera na modrú čiaru presadil Saracino. V 36. minúte pridal opäť pri početnej nevýhode tretí gól B.Bystrice Handlovský, ktorý sa ocitol nekrytý pred súperovou bránkou a poslal puk presne pod hornú žŕdku. Až potom sa dostali k slovu hráči dvadsiatky, v 38. minúte po vydarenej presilovkovej akcii znížil Gašpar.

Tretie dejstvo odštartovala akcia Rosandiča, ktorý sa uvoľnil peknou kľučkou, no v dobre pozícii stroskotal v koncovke. Skorigovanie stavu na 2:3 priniesla až 51. minúta, keď Valjentova strela od modrej čiary prepadla za chrbát Kalembu. O necelé dve minúty mal na hokejke vyrovnávajúci gól Horanský, no v dobrej pozícii mu nesadol puk a minul odkrytú bránku hostí. Tí si napokon víťazstvo nenechali ujsť, sekundu pred záverečnou sirénou pridal gólovú poistku Kafka.