Švédsky brankár Lunqvist vychytal triumf nad Washingtonom

Anaheim natiahol víťaznú sériu, zvíťazil nad Calgary 3:2.

Henrik Lundqvist v bránke Foto: TASR/AP Photo

New York 17. októbra (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Washingtonu Capitals 2:0 a zaznamenali tak len druhú výhru v sezóne. Hrdinom duelu bol švédsky brankár hostí Henrik Lundqvist, ktorý zlikvidoval všetkých 22 striel súpera a dosiahol svoj prvý shutout sezóny a celkovo 46. v kariére. O góly jazdcov sa postarali v rozpätí dvoch minút druhej tretiny John Moore a Ryan Callahan.

V druhom štvrtkovom stretnutí zvíťazil Anaheim na domácom ľade nad Calgary 3:2. O víťazný gól sa v 37. minúte postaral fínsky veterán Teemu Selänne. Pre "káčerov" to bolo už piate víťazstvo zo šiestich tohtosezónnych duelov a zároveň piate v sérii, vďaka čomu figurujú na tretej priečke Západnej konferencie.