Stratili sme odvahu. Som sklamaný, povedal Kozák po Rige

Podľa trénera sme boli horší v súbojoch. Chlapci neboli tak odvážni, strácali ľahšie lopty.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák (uprostred) počas kvalifikačného futbalového zápasu G-skupiny na MS 2014 medzi Lotyšskom a Slovenskom 15. októbra 2013 v Rige. Foto: TASR/ Michal Svítok

Riga 16. októbra (TASR) - Dobrý prvý polčas, no strata odvahy v druhom, pripravila podľa reprezentačného trénera Jána Kozáka slovenských futbalistov o výhru v záverečnom zápase kvalifikácie MS 2014 v utorok v Rige. Tím kapitána Jána Ďuricu inkasoval na začiatku a konci druhého dejstva, stratil vedenie 2:0 a šancu rozlúčiť sa s bojmi v G-skupine cenným triumfom.

"Myslím, že to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme dominovali, boli sme aktívni a kombinačne lepší, dali dva pekné góly po štandardkách a mali aj ďalšie šance. Už v závere polčasu súper zvolil agresívnejší spôsob hry, dohrával súboje, ale ešte sme to do konca polčasu zvládli. V polčase som hráčov upozornil, že ak chcú zápas vyhrať, musia byť chlapi. Vedel som, že súper nemá inú šancu, ako zvoliť spôsob hry, ako zvolil. Ale boli sme horší v súbojoch. Chlapci neboli tak odvážni, strácali ľahšie lopty. Súper bol aktívny a bol stále v hre. Ten druhý polčas nebol dobrý z našej strany. Dostali sme gól, aký by sme nemali. Škoda. Národné mužstvo, keď vyhráva 2:0, malo by zápas vyhrať," hodnotil Kozák zápas v Rige.

Tréner hostí na tlačovej konferencii po zápase uviedol, že zápas sa zlomil na tom, že jeho hráči neboli odvážnejší v osobných súbojoch a tam ich domáci hráči prevyšovali agresívnejším poňatím. "Nie som sklamaný z hľadiska prístupu, ale futbal bolí. Súper hral na hranici tvrdosti, čo rešpektujem, ale tam musí človek niečo vydržať. To som sklamaný, lebo tam sme strácali lopty a z toho súper ťažil a nás prevyšoval. Druhá objektívna príčina je, že viacerí hráči v kluboch nehrajú a nie je možné, aby takýto zápas na takejto úrovni zvládli v plnom tempe 90 minút," skonštatoval lodivod SR a dodal: "Bolo treba ukočírovať začiatok druhého polčasu. Domáci boli obetavejší, nadšenejší, mali stále šancu vyrovnať a to sa im napokon podarilo."