Telenovely, na ktorých vyrástla celá generácia: Ako dnes vyzerajú a čo robia Esmeralda, Paloma, Milagros či sestry Elizondové?
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Telenovely, na ktorých vyrástla celá generácia: Ako dnes vyzerajú a čo robia Esmeralda, Paloma, Milagros či sestry Elizondové?

Pozrite sa spolu s nami, ako sa zmenili herečky, ktoré sme veľakrát, aj po poslednej časti volali tak ako postavy z našich obľúbených telenoviel.

Legendárne telenovely si získali divákom na celom Slovensku. — Foto: Instagram/rosalinda.thalia_ ,tanella112, mundodelastelenovelas

BRATISLAVA 22. augusta – Obľúbilo si ich niekoľko generácií žien, ktoré si pravidelne sadali pred televízne prijímače. Reč je o legendárnych ženských postavách, ktoré si zahrali v najznámejších telenovelách.

Niektoré z nich preslávila najmä jedna hereckú úloha, iné nájdeme pred kamerou dodnes. Pozrite sa, ako vyzerajú známe herečky, ktoré sa preslávili pred mnohými rokmi v obľúbených  telenovelách a ktoré si zamilovalo aj slovenské publikum pod menami ako Rosalinda, Esmeralda, Milagros, Norma či Jimena.

Chudobná kvetinárka s ružou za uchom

Kto by nespoznával chudobnú kvetinárku s ružou za uchom, ktorá sa zamilovala do atraktívneho muža (Fernando Carrillo) z bohatej rodiny? Legendárnu Rosalindu so sladkým úsmevom v podaní speváčky a herečky Thalíe si nenechalo pravidelne ujsť množstvo žien a dievčat aj naprieč celým Slovenskom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosalinda??? (@rosalinda.thalia_),

Ariadna Thalía Sodi Miranda, dnes známa najmä pod umeleckým menom Thalía, mala v čase nakrúcania 26 rokov. Mexická diva čoskoro oslávi okrúhlu 50-tku, no jej vzhľad a energiu, ktorú rozdáva doteraz na všetky strany, to pravdepodobne neovplyvní. Thalía sa stále hrdí takou dokonalou hrivou, postavou a tvárou, akú poznáme aj z kultového seriálu Rosalinda.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Thalia (@thalia),

Mexická diva nevstúpila do povedomia len touto telenovelou. Jej tvorbu videlo po celom svete viac ako 2 miliardy ľudí a to v 180 krajinách sveta. Držiteľka Latin Grammy je hrdou mamou 12-ročnej Sabriny a 9-ročného Matthewa. Otcom detí je bývalý manžel Mariah Carey, Tommy Mottola, s ktorým mexická speváčka vstúpila do manželstva v roku 2000.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Thalia (@thalia),

Slepá kráska, ktorá si získala každého

Ani herečka Leticia Calderón neobišla Slovensko. Napriek tomu, že od prvého natáčacieho dňa známej telenovely Esmeralda ubehlo už 23 rokov, je dnes herečka Leticia Calderón pekným príkladom toho, že žena dokáže byť očarujúca v každom veku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lety Calderon (@letycalderon79),

Bola to úloha, ktorá jej priniesla slávu, obdiv a otvorila dvere k ďalším televíznym seriálom. Leticia má na svojom konte spolu viac ako 25 telenoviel a popritom stihla účinkovať aj v divadle. Bola dvakrát vydatá, dnes žije sama a svoju lásku a čas rozdáva synom. Najmä staršiemu, ktorý sa narodil s Downovým syndrómom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lety Calderon (@letycalderon79),

Napriek tomu, že herečka 15. júla oslávila 52. narodeniny, svoju tvár naďalej ukazuje na sociálnej sieti spokojne aj bez make-upu. Leticia sa pred fanúšikmi na nič nehrá, a to sa pravdepodobne páči aj jej fanúšikom. Na jej profile na Instagrame, kde ju sleduje vyše 218-tisíc ľudí, zverejňuje často bežné rodinné situácie, ale aj spomienky v podobe archívnych snímok jej najslávnejšej úlohy, nezabudnuteľnej Esmeraldy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lety Calderon (@letycalderon79),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Telenovela Fan (@telenovelafanoficial),

Divoký anjel

Pieseň Cambio Dolor je známa mnohým milovníkom telenoviel. „Juraría que no se bien lo que quiero, Pero se que moriría si me quedo en la mitad,“ vyhrávalo aj v našich domácnostiach, nielen počas telenovely Divoky anjel, v ktorom zažiarila večná rebelka Milagros, prezývaná ako Mili, v podaní uruguajskej speváčky a herečky Natalie Oreiro.

Posledná klapka v roku 2007 znamenala koniec úspešnej telenovely, po nej si Natalia zahrala ešte v niekoľkých ďalších projektoch a filmoch, no úloha odvážnej a tvrdohlavej Milagros jej prischla navždy.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…