Exmanželia Kalisová a Šmahel aj po rozvode vedia tráviť dovolenku spolu: Odhodili sme egá, dcérka nám za to stojí
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Exmanželia Kalisová a Šmahel aj po rozvode vedia tráviť dovolenku spolu: Odhodili sme egá, dcérka nám za to stojí

Miriam a Martin urobili veľký krok pre spoločnú dcérku. Keď ich vidí v harmónii, nič viac, si ako rozvedení rodičia nemôžu priať, tvrdí moderátorka.

Exmanželia sa streli na spoločnej dovolenke. — Foto: Instagram/miriam.kalisova, martinsmahel

OSTROV VIR 19. augusta – Napriek tomu, že moderátorka Miriam Kalisová a Martin Šmahel už tri roky netvoria manželský pár, sú pekným príkladom toho, že aj ako exmanželia, si nemusia len „predávať“ dieťa počas striedavej starostlivosti. Napriek všetkému sa dokážu spolu na dovolenke stretnúť aj s novými rodinami.

Miriam a Martin podľa vlastných slov prežili veľkú lásku, ktorú spečatili manželstvom pod holým nebom v roku 2012. Plodom ich spoločného šťastia je už dnes šesťročná Mia. Sympatický párik sa rozišiel v júni 2017 a po tomto období si istý čas nevedel prísť na meno.

Neskôr sa situácia okolo rozvodu upokojila. „On je stále súčasťou môjho života a aj bude. Myslím si, že je to správne tak, ako to je. Určite je to takto lepšie,“ vyjadrila sa moderátorka v tomto období pre Cas.sk.

Stretli sa spoločne so svojimi rodinami

Situácia sa však nateraz natoľko „vyčistila,“, že sa Miriam vybrala so súčasným partnerom Michaelom do Chorvátska, kde práve dovolenkuje aj Šmahel s ich spoločnou dcérou Miou, s jeho súčasnou priateľkou Beátkou a ich spoločnou deväťmesačnou dcérkou Emkou a dcérou priateľky Beátky, sedemročnou Lili. Miriam sa preto rozhodla, že svoju dcérku prekvapí priamo na mieste, v slnečnom Chorvátsku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Šmahel (@martinsmahel),

„Za našou princeznou (dcéra - pozn. red.) sme sa plavili pol dňa, aby sme ju videli a dnes sa k nám pridala aj druhá časť jej rodinky, a tak sme si všetci spolu užili krásny čas. Nebolo to vždy jednoduché a naše vzťahy sú často ako na hojdačke, ale treba si opakovať, že všetko chce svoj čas. Všetko sa vykryštalizuje a áno, často to chce dlhé predýchavanie,“ zverila sa Kalisová na sociálnej sieti, no prezradila čo-to viac o tom, aký vzťah si exmanželia spoločne vypestovali a na čom museli popracovať.

„Zahodiť svoje ego a s nadhľadom a čistou hlavou sa pozerať na veci, ktoré sa nás dotknú. Často človek povie aj veci, ktoré nechcel, ale predsa len... takáto nádherná bytosť nám stojí za to, aby sme to všetko vedeli s láskou ustáť. Dnes sme mali krásny deň aj vďaka Martinovi a jeho trom dievčatám,“ dodala a zároveň pochválila svojho bývalého manžela.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Miriam Kalisová (@miriam.kalisova),

Pustime všetky krivdy, ktoré nás trápia a ťažia

Hnacou silou je podľa slov moderátorky ich spoločná dcérka. „Keď nás naše dieťa vidí v harmónii, nič viac, si ako rozvedení rodičia, nemôžeme priať. Makajme všetci na sebe, nech na svoje vzťahy môžeme byť hrdí a nech nás hrejú pri srdci. Pustime všetky krivdy, ktoré nás trápia a ťažia, odpúšťajme, odpustime ostatným, ale najmä sebe - tam treba začať. Nedovoľte nikomu a ničomu, aby vás ťažilo na duši.“

Mia a Lili.
Mia a Lili. Foto: Instagram/martinsmahel

Najprv sa nemuseli, nakoniec si padli do náručia

Napravili sa aj vzťahy medzi nevlastnými sestrami, medzi Miou a dcérkou Šmahelovej partnerky Beáty - Lili. Tie sa vraj na začiatku príliš nemuseli. „Samozrejme, na tú svoju pozíciu si musela jedna aj druhá zvykať, miestami to nebolo vôbec ľahké, pre rodičov vôbec. Ale všímame si, že veľmi veľa vecí potrebuje čas a takisto je to pri tejto situácii,“ vyjadril sa dávnejšie v Rádiu Jemné Šmahel, o čom následne informoval aj Cas.sk. Ako veľmi sa ich vzťah posunul, dokazuje aj aktuálna fotka z Chorvátska, kde sú v jednom objatí, pričom na Instagrame, boli obe dievčatá označené ako sestričky.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…