Mladá žena si na ulici všimla plačúceho 94-ročného predavača: Vypočula si jeho príbeh a zmenila mu život na hotovú rozprávku
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Mladá žena si na ulici všimla plačúceho 94-ročného predavača: Vypočula si jeho príbeh a zmenila mu život na hotovú rozprávku

Vraví sa, že na rozprávky sa nemá veľmi veriť. Táto sa však pretavila do reality. Istá mladá žena zmenila od základov život cudziemu starčekovi.

Starčekovi pomohla neznáma žena. Dnes si vďaka nej môže užívať pokojný odpočinok na dôchodku. — Foto: Reprofoto Youtube/Understanding Compassion

SANTA ANA 17. augusta – Iba jeden okamih stačil na to, aby neznáma žena zmenila život 94-ročného starčeka. Napriek tomu, že sa predtým nikdy nevideli, urobila pre neho viac ako vlastná rodina a priatelia.

Jeden deň si Kenia Barragan kráčala ulicou mesta Santa Ana v americkej Kalifornii, keď zrazu zbadala unaveného a smutného predavača mexickej pochúťky tamales. Jeho smútok ju tak upútal, až sa sa s ním dala do reči. Kúpila mu jedlo a rozhodla sa, že od nešťastného starčeka zistí, čo ho trápi a ťaží.

Dojatý muž

Jose Villa Ochoa bol jej záujmom tak dojatý, že sa rozplakal a úprimne sa vyznal z toho, že vo svojom veku má problém si zohnať prácu.

Doteraz si privyrábal pouličným predajom tradičného mexického jedla, pričom zisk si delil so ženou, ktorá tamales pripravovala, no niekoľko drobných mu postačí len na jedlo. Mužovi neostávali žiadne peniaze na lieky, telefón a iné základné veci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ?????? ????????? (@kenia714),

Na mieste starčeka si predstavila svojho otca

„Súcitila som s ním. Moji rodičia sú tiež starší a nechcela by som vidieť svojho otca, ako predáva na ulici tamales a ledva prežije,“ vysvetlila Kenia svoju motiváciu pomôcť úbohému mužovi pre portál televíznej stanice Fox 11 Los Angeles.

Starček mal šťastie. Kenia pracuje v organizácii pre hendikepovaných a rozhodla sa, že sa predavačovi pokúsi zmeniť život. No pravdepodobne ani vo svojom najodvážnejšom sne netušila, že Jose Villa Ochoa svojím príbehom osloví toľko ľudí.

Zbierka pomoci

Jeho smutný a zložitý príbeh vyrozprávala aj na svojich sociálnych profiloch. Zašla ešte ďalej a predavačovi na portáli GoFundMe založila verejný profil s prosbou o finančnú pomoc.

Pre starčeka získala viac ako 85 000 dolárov. Okrem toho mu kúpila nový elektrický invalidný vozík a podarovala mu aj nový pár lesklých čiernych topánok. Šťastný starček označil pomoc za „život meniaci dar“ a dnes si môže užívať pokojný odpočinok na dôchodku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ?????? ????????? (@kenia714),

Musíme sa o seba starať

Aktuálnu sumu, ktorú sa podarilo vyzbierať, si môžete pozrieť na tejto stránke. Podľa slov Kenie ľudom v núdzi pomôžu aj maličkosti a každá pomoc je dobrá. „Musíme sa o seba starať. Ak nemôžete dať peniaze - darujte modlitbu, dajte niečo späť, venujte čas spoznávaniu niekoho," uviedla na záver.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…