Kráľovská rodina si užila oddych. Nepotrpia si na luxus, dovolenkujú doma, na mieste, ktoré pre Williama veľa znamená
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Kráľovská rodina si užila oddych. Nepotrpia si na luxus, dovolenkujú doma, na mieste, ktoré pre Williama veľa znamená

Počas pandémie čelili novým výzvam. V lete sa rozhodli ostať vo Veľkej Británii a vraj navštívili ostrov, na ktorý má princ William krásne spomienky z detstva.

Archívne zábery, na snímkach je kráľovská rodina. — Foto: TASR / AP

TRESCO 13. augusta - Kráľovská rodina ostala od začiatku pandémie v ich dome Ammer Hall v Norfolku. Princ George, v poradí tretí následník trónu (po princovi Charlesovi a jeho otcovi, princovi Williamovi), sa počas celej jari učil doma s rodičmi a so svojou sestrou, princeznou Charlotte. Koncom júla si údajne celá rodinka užila zaslúžený oddych na ostrovoch Scilly, informoval portál People.

Boli rodičmi aj učiteľmi

Podobne, ako iní rodičia, aj William a Kate čelili počas pandémie novým výzvam. Princ sa počas videohovoru v dokumente BBC priznal, že je pre neho náročné byť rodičom aj učiteľom. „Domáce učenie je zábava, však? Začínate sa obávať, koľko si vlastne pamätáte zo školských čias, keď nedokážete urobiť matematické úlohy,“ zažartoval.

Kate ho doplnila. „Deti majú takú výdrž, neviem ako je to možné. Úprimné povedané, príde koniec dňa a vy si spíšete zoznam všetkých vecí, ktoré ste v ten deň urobili. Postavíte stan, znova ho zložíte, hráte sa, učíte, varíte, pečiete. Je úžasné, koľko sa dá napchať do jedného dňa,“ zverila sa s bežnými rodičovskými povinnosťami.

Pre pár je rodinný život s deťmi prioritou. Aj napriek ich budúcim kráľovským úlohám sa ich snažia vychovávať normálne a chcú im ukázať, aké sú dôležité povinnosti. Ako rodina trávili počas karantény veľa času vonku a spoločne si užívali rôzne aktivity, uviedol portál elle.com.

Na snímke z júna 2020, ktorú poskytli vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, britský princ William a jeho deti princ George, princezná Charlotte a princ Louis v Norfolku. Princ William, v poradí druhý následník britského trónu, oslavoval v nedeľu 21. júna 2020 v súkromí 38. narodeniny.
Na snímke z júna 2020, ktorú poskytli vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, britský princ William a jeho deti princ George, princezná Charlotte a princ Louis v Norfolku. Princ William, v poradí druhý následník britského trónu, oslavoval v nedeľu 21. júna 2020 v súkromí 38. narodeniny. Foto: TASR / AP
Kensingtonský palác uviedol, že fotografiu urobila tento mesiac už skôr Williamova manželka Kate, 38-ročná vojvodkyňa z Cambridge.
Kensingtonský palác uviedol, že fotografiu urobila tento mesiac už skôr Williamova manželka Kate, 38-ročná vojvodkyňa z Cambridge. Foto: TASR / AP

Miesto, ktoré pre princa Williama veľa znamená

Členovia kráľovskej rodiny si vraj prednedávnom oddýchli na rodinnej dovolenke, pričom sa rozhodli ostať vo Veľkej Británii. Zazrel ich totiž čitateľ Daily Mail na ostrove Tresco, ktorý je druhým najväčším ostrovom súostrovia Scilly. „Z dôvodu ochrany osobných údajov nemôžeme prezradiť, kde sa vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge zdržiavali,“ povedal pre portál Observer hovorca ostrova Tresco.

Čitateľ však prezradil, že celá rodinka vyzerala šťastne a užívala si spoločne strávené chvíle. Podľa jeho slov boli neskutočne priateľskí, ba čo viac, pozdravili sa mu.

Toto miesto má pre princa Williama veľký význam. Ostrov navštívil ako dieťa spolu s rodičmi, princeznou Dianou a princom Charlesom, ako aj s bratom Harrym v roku 1989. S manželkou Kate sa tam objavili v roku 2016.

Na archívnej snímke britský princ William, manželka Kate a ich deti - princ George (vpredu), princezná Charlotte (vpredu) a princ Louis sa hrajú v záhrade Back to Nature, ktorú navrhla Kate spolu s Adamom Whiteom a Andrée Daviesovou pred známou kvetinovou šou Chelsea.
Na archívnej snímke britský princ William, manželka Kate a ich deti - princ George (vpredu), princezná Charlotte (vpredu) a princ Louis sa hrajú v záhrade Back to Nature, ktorú navrhla Kate spolu s Adamom Whiteom a Andrée Daviesovou pred známou kvetinovou šou Chelsea. Foto: TASR / AP
Na archívnej snímke britský princ William, manželka Kate a ich deti - princ George, princezná Charlotte a princ Louis sa hrajú v záhrade Back to Nature, ktorú navrhla spolu s Adamom Whiteom a Andrée Daviesovou pred známou kvetinovou šou Chelsea
Na archívnej snímke britský princ William, manželka Kate a ich deti - princ George, princezná Charlotte a princ Louis sa hrajú v záhrade Back to Nature, ktorú navrhla spolu s Adamom Whiteom a Andrée Daviesovou pred známou kvetinovou šou Chelsea Foto: TASR / AP

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…