Čechov zachvátila zlatá horúčka. Zlato ustálo krízu a jeho cena neustále rastie
Inzercia
Inzercia

Čechov zachvátila zlatá horúčka. Zlato ustálo krízu a jeho cena neustále rastie

Cena tohto kovu v poslednom období stále rastie a podľa odborníkov to bude tak aj naďalej.

Ilustračné foto. — Foto: zlate-mince.cz

BRATISLAVA 7. augusta - Kým ceny ropy klesá, cena zlata na trhu rekordne stúpa. Pýtate sa, ako je to aj v dnešných časoch možné? Zlato ukazuje svoju hodnotu už veľmi dlho, stabilne sa drží, ba čo viac, každým rokom stúpa. Aj z toho dôvodu je to dlhodobo jeden z najobľúbenejších prostriedkov na uchovanie hodnoty majetku ľudí. Tí ho kupujú predovšetkým ako poistku voči neistote, a práve tomu dnešná doba nahráva. Okrem toho sa tiež stáva nástrojom výhodného zúročenia úspor. 

Rekordné hodnoty

A práve cena zlata, rastúca šokujúcou rýchlosťou, spôsobuje, že naši susedia rekordne nakupujú zlaté zliatky. Má za sebou prekonanú hodnotu 1945 amerických dolárov za jednu uncu! Odvážlivci sa tiež neboja vysloviť predpoklad, že ak to pôjde takto ďalej a inflačná, geopolitická a pandemická situácia bude pokračovať, dočkáme sa ceny nielen nad dvetisíc, ale aj tritisíc dolárov za uncu. Ten, kto doteraz váhal, či si investičné zlato zadovážiť, by nemal viac čakať. 

Zlatú tehlu s hmotnosťou 1 kilogram dnes kúpite u lacnejších obchodníkov za 54 964 eura, ale výnimkou nie sú ani ponuky o tisíc eur vyššie. Pre zaujímavosť, pred časom bola cena tohto zliatku 29 635 eura. Nákup zlata je stále výhodný aj pre Čechov, nahráva mu silná koruna. Ak však dôjde k jej oslabeniu, čo i len o jednu korunu, cena kilogramu zlata stúpne okamžite o viac ako 2000 eur, preto neváhajú ani ľudia, či doposiaľ zdržanlivá Česká národná banka, ktorá ho začala tiež nakupovať.

Cena zlata sa teda neustále vyvíja, jeho aktuálnu hodnotu môžete sledovať na stránkach tradičného českého dodávateľa zlatých zliatkov a mincí.

Aj v Bratislave

Dôležité je však dodať, že nehovoríme o hocijakom zlate, teda napríklad šperkoch, ale o investičnom zlate - zlate najvyššej rýdzosti (24 karátov) vo forme mincí a zliatkov, ktoré si kupujúci odnáša domov. Odborníci totiž upozorňujú, že práve fyzické vlastníctvo zlata, teda to investičné zlato, ktoré máte vo svojom trezore je bezpečnou investíciou. A navyše je oslobodené od DPH. Podľa odborníkov je to „pas“, ktorý má váhu v akejkoľvek dobe, za každých okolností a v každej krajine. Garantuje im životnú úroveň, pretože na rozdiel od peňazí sa neznehodnotí infláciou.

Zlato v takejto podobe si zaobstaráte aj priamo v Bratislave. Stačí navštíviť predajňu na Dunajskej ulici č. 68, kde mincovňa predáva napríklad tradičné a vysoko hodnotené švajčiarske zlaté zliatky.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…