Čechov zachvátila zlatá horúčka. Zlato ustálo krízu a jeho cena neustále rastie
Inzercia
Inzercia

Čechov zachvátila zlatá horúčka. Zlato ustálo krízu a jeho cena neustále rastie

Cena tohto kovu v poslednom období stále rastie a podľa odborníkov to bude tak aj naďalej.

Ilustračné foto. — Foto: zlate-mince.cz

BRATISLAVA 7. augusta - Kým ceny ropy klesá, cena zlata na trhu rekordne stúpa. Pýtate sa, ako je to aj v dnešných časoch možné? Zlato ukazuje svoju hodnotu už veľmi dlho, stabilne sa drží, ba čo viac, každým rokom stúpa. Aj z toho dôvodu je to dlhodobo jeden z najobľúbenejších prostriedkov na uchovanie hodnoty majetku ľudí. Tí ho kupujú predovšetkým ako poistku voči neistote, a práve tomu dnešná doba nahráva. Okrem toho sa tiež stáva nástrojom výhodného zúročenia úspor. 

Rekordné hodnoty

A práve cena zlata, rastúca šokujúcou rýchlosťou, spôsobuje, že naši susedia rekordne nakupujú zlaté zliatky. Má za sebou prekonanú hodnotu 1945 amerických dolárov za jednu uncu! Odvážlivci sa tiež neboja vysloviť predpoklad, že ak to pôjde takto ďalej a inflačná, geopolitická a pandemická situácia bude pokračovať, dočkáme sa ceny nielen nad dvetisíc, ale aj tritisíc dolárov za uncu. Ten, kto doteraz váhal, či si investičné zlato zadovážiť, by nemal viac čakať. 

Zlatú tehlu s hmotnosťou 1 kilogram dnes kúpite u lacnejších obchodníkov za 54 964 eura, ale výnimkou nie sú ani ponuky o tisíc eur vyššie. Pre zaujímavosť, pred časom bola cena tohto zliatku 29 635 eura. Nákup zlata je stále výhodný aj pre Čechov, nahráva mu silná koruna. Ak však dôjde k jej oslabeniu, čo i len o jednu korunu, cena kilogramu zlata stúpne okamžite o viac ako 2000 eur, preto neváhajú ani ľudia, či doposiaľ zdržanlivá Česká národná banka, ktorá ho začala tiež nakupovať.

Cena zlata sa teda neustále vyvíja, jeho aktuálnu hodnotu môžete sledovať na stránkach tradičného českého dodávateľa zlatých zliatkov a mincí.

Aj v Bratislave

Dôležité je však dodať, že nehovoríme o hocijakom zlate, teda napríklad šperkoch, ale o investičnom zlate - zlate najvyššej rýdzosti (24 karátov) vo forme mincí a zliatkov, ktoré si kupujúci odnáša domov. Odborníci totiž upozorňujú, že práve fyzické vlastníctvo zlata, teda to investičné zlato, ktoré máte vo svojom trezore je bezpečnou investíciou. A navyše je oslobodené od DPH. Podľa odborníkov je to „pas“, ktorý má váhu v akejkoľvek dobe, za každých okolností a v každej krajine. Garantuje im životnú úroveň, pretože na rozdiel od peňazí sa neznehodnotí infláciou.

Zlato v takejto podobe si zaobstaráte aj priamo v Bratislave. Stačí navštíviť predajňu na Dunajskej ulici č. 68, kde mincovňa predáva napríklad tradičné a vysoko hodnotené švajčiarske zlaté zliatky.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…