Stránka pomahameludom.sk dosiahla za 3 mesiace 2 milióny zobrazení
TASR
TASR

Stránka pomahameludom.sk dosiahla za 3 mesiace 2 milióny zobrazení

Internetovú stránku pomahameludom.sk, ktorú Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR spustilo 6. apríla, navštívilo počas prvého mesiaca približne 300 000 ľudí.

Ilustračné foto — Foto: pomahameludom.sk

Bratislava 5. augusta (TASR) - Internetovú stránku pomahameludom.sk, ktorú Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR spustilo 6. apríla, navštívilo počas prvého mesiaca približne 300 000 ľudí. Za tri mesiace jej existencie eviduje rezort práce takmer 2 milióny zobrazení. Informovala o tom Michaela Slivková Kirňaková z tlačového a komunikačného odboru MPSVR SR.

Priblížila, že stránku zriadil rezort práce po vypuknutí koronakrízy na Slovensku ako nástroj zjednodušenia prístupu k našej „prvej pomoci". Zamestnávatelia a živnostníci tak majú na jednom mieste prístup nielen k informáciám o poskytovaní príspevkov na udržanie zamestnanosti, ale aj k dokumentom, ktoré sú potrebné k podaniu žiadosti. Stránka funguje aj na doméne neprepustaj.sk.

Zaujímavé štatistiky

V deň spustenia si podľa nej stránku pomahameludom.sk pozrelo 32 920 ľudí. Najvyššia denná návštevnosť stránky sa zaznamenala 8. apríla, keď si 61 592 používateľov zobrazilo stránku 198 796-krát. Zo štatistických údajov ďalej vyplýva, že 72,96 % z celkového počtu návštevníkov si stránku zobrazilo prostredníctvom počítača, 25,68 % na mobilnom telefóne a 1,36 % návštevníkov využilo tablet.

Takmer polovica používateľov stránky (49,1 %) sa na pomahameludom.sk dostala priamym napísaním URL adresy, cez vyhľadávač 39,2 %, prostredníctvom sociálnych sietí 6,9 % a odkazom z inej stránky 4,7 % užívateľov. O web sa zaujímalo viac žien ako mužov (57,8 % ku 42,2 %), najviac návštevníkov bolo vo veku 25 až 34 rokov (30,76 %) a 35 až 44 rokov (20,68 %).

Funguje aj infolinka

Zdôraznila, že okrem internetového portálu pomahameludom.sk bola ministerstvom zriadená aj telefonická infolinka +421 2 2211 5656. Funguje každý pracovný deň od 8.00 do 20.00 h.

K 5. augustu ministerstvo práce podľa jej informácií v rámci „prvej pomoci“ vyplatili zamestnávateľom a SZČO takmer 467 miliónov eur. Ďalších vyše 10 miliónov eur v rámci SOS dotácie poslal rezort práce zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…