Pre choré deti vyzbierali vo Veľkej Lomnici viac ako 26 000 eur: Pomocnú ruku podali aj športovci
TASR
TASR

Pre choré deti vyzbierali vo Veľkej Lomnici viac ako 26 000 eur: Pomocnú ruku podali aj športovci

Športom ku krásnemu gestu.Na 13. ročníku charitatívneho podujatia Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici vyzbierali tisíce eur pre deti s rôznymi zdravotnými ťažkosti.

Na archívnej snímke bývalí slovenskí hokejisti Peter Bondra (vľavo), Richard Linter a Marián Hossa. — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Veľká Lomnica 2. augusta (TASR) – Na 13. ročníku charitatívneho podujatia Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici vyzbierali 26 020 eur. Peniaze poputujú deťom s rôznymi zdravotnými ťažkosti. Pre TASR to uviedla Danka Velecká z organizačného výboru sobotňajšieho (1. 8.) golfového turnaja.

Na podujatie prišlo aj sedem rodín s deťmi, ktoré potrebujú finančnú pomoc na zakúpenie špeciálnych pomôcok, či na liečebné náklady. Cez Nadáciu Miroslava Šatana sme im venovali spolu 10 000 eur. Šek na 6000 eur si prevzala Nadácia pre deti Slovenska na projekt Hodina deťom a 3000 eur venujeme trenčianskemu autistickému centru,“ spresnila.

Rozhodne Bondra a Šatan

O použití zvyšnej sumy 7020 eur rozhodnú do konca roka Peter Bondra a Miroslav Šatan. Vlani z vyzbieranej hodnoty, ktorá prevýšila ich predpoklady, zakúpili postieľku pre detskú jednotku intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Poprade a podporili výstavbu multifunkčného ihriska pri Spojenej škole v Poprade.

Podľa Veleckej celkovú vyzbieranú sumu získali zo štartovného, tomboly a vydražených vecí. V rámci live aukcie získali 10 000 eur. Najdrahšou vydraženou vecou bol dres Mariána Hossu, a to za sumu 2500 eur.

Akciu prišli podporiť viaceré osobnosti

Na charitatívnom podujatí pod záštitou Petra Bondru sa zúčastnili viaceré osobnosti. Medzi nimi okrem Miroslava Šatana napríklad aj hokejisti Marián a Marcel Hossa, Richard Lintner, Ján Lašák, Marko Daňo či Peter Ihnačák. Zúčastnili sa na ňom aj tenistky Daniela Hantuchá a Magdaléna Rybáriková, ale tiež lyžiari Adam a Andreas Žampovci.

„Pravidelne na tento charitatívny turnaj prichádzajú aj herci. Napríklad Milan Lasica, Milan Kňažko alebo Martin Mňahončák. Prišiel aj Filip Tůma,“ dodala Danka Velecká.

Prostredníctvom 13 ročníkov tohto projektu sa podarilo zakúpiť zdravotné pomôcky, prístroje, uhradiť náklady spojené s operáciou či liečením hendikepovaných detí v sociálne slabších rodinách v celkovej výške takmer 264 000 eur.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…