Kuchynský robot vám výrazne zefektívni čas v kuchyni
Inzercia
Inzercia

Kuchynský robot vám výrazne zefektívni čas v kuchyni

Multifunkčný, všestranný a neskutočne praktický. Skvelý pomocník pri varení a pečení, ktorý navyše extrémne šetrí aj čas. Tento spotrebič totiž ponúka rad funkcií, čím zatieňuje hneď niekoľko kuchynských pomocníkov naraz. V mnohom ich dokáže prevýšiť a plne nahradiť ich jediný účel. Presne taký je kuchynský robot, poznáte všetky jeho prednosti aj vy?

Plné police spotrebičov, ktoré vytiahnete len raz za čas. Mlynček na mäso, odšťavovač, mixér a celý rad ďalších kuchynských pomôcok. Každú z nich potrebujete, no reálne mnohé používate len sporadicky. Nemáte však pocit, že týchto pomocníkov je už akosi priveľa? Pritom by vám postačil jeden jediný kus, ktorým získate náhradu za všetky zmienené.

Ideálna pomoc do každej jednej kuchyne

Spotrebič s extrémnym výkonom, širokou škálou funkcií a kompaktným celkom. Presne taký je univerzálny strieborný kuchynský robot a stáva sa osvedčenou stálicou mnohých domácností. Či už ide o každodenné prípravy jedál alebo príležitostné použitie, väčšina z nás naň nedá dopustiť. Jeho nespornou výhodou je predovšetkým to, že nám uľahčuje fungovanie v kuchyni. Vo veľkej miere totiž dokáže mnoho postupov zjednodušiť a šetriť tým náš drahocenný čas.

s
Kuchynský robot vám skvalitní prípravu jedál vo všetkých možných ohľadoch. Foto: Shutterstock.com/Kuznetsov Dmitriy

Klasická výbava stále žiadaná

Zabudnite na únavné a zdĺhavé miesenie cesta, čo sa vám neustále lepí na ruky. Častým dôvodom kúpy tohto spotrebiča je najmä to, že vám uľahčí pečenie. Šľahá a mieša, a to všetko v rýchlosti, ktorú si nastavíte. Či už pôjde o plné obrátky alebo postačí pomalý režim, moderné multifunkčné roboty do kuchyne sú tými pravými pomocníkmi pri varení a pečení. Všetko vám totiž bude trvať oveľa kratšie, ako by ste to robili ručne.

Každý detail rozhoduje

Pokiaľ máte záujem o ten najlepší kuchynský robot, čo prevýši vaše očakávania, pri výbere dajte dôraz na kľúčové parametre aj na zoznam funkcií. Planetárny systém miešania je ďaleko efektívnejší než ten stredový a spoznáte to podľa toho, že vaše cesto bude vymiešané rovnomerne.

Rozšírená možnosť nastavenia rýchlosti vám umožní zase dosiahnuť maximálnu presnosť a vysoký príkon si poradí aj s cestom enormnej tuhosti. Ak hľadáte pomocníka, čo vám poslúži niekoľko rokov, voľte ten s kovovou konštrukciou. Takéto spracovanie sa vyznačuje kvalitou a odolnosťou.

Materiál, systém miešania, príkon, objem misy a otázka rýchlosti, to všetko pri výbere zaváži.

a
Plánujete piecť vo veľkom? Nezabudnite pri kúpe zohľadniť objem misy, príkon aj počet rýchlostí. Foto: Shutterstock.com/Sergey Ryzhov

Nadštandardné vybavenie rozširuje možnosti

Pokrok doby je viditeľný aj v kuchynskej výbave a mnohé dnešné spotrebiče ponúkajú nadštandard. Výnimkou nie je ani štýlový kuchynský robot, no mnohí pri výbere aj naďalej váhajú a domnievajú sa, že ide len o dizajnový doplnok bez praktických funkcií. Možno tak často nepečiete, prípadne ste v presvedčení, že všetky činnosti zvládnete manuálne, opak je však pravdou. Ak ste ešte neokúsili univerzálnosť tohto pomocníka, len ťažko môžete tvrdiť, že sa bez neho zaobídete. Príprava sladkých pokrmov či urýchlené miesenie cesta, ktorým neskôr rozvoniate celú domácnosť vďaka domácej pekárni na chleba.

Strúhanie zeleniny bude oveľa rýchlejšie a určite uvítate aj možnosť nastaviť hrúbku podľa vhodnej voľby kotúča. Iní ocenia zase čerstvo namleté mäso vďaka doplnkovému mlynčeku a skvelou výbavou bude aj mixér či odšťavovač. Kuchynských spotrebičov je mnoho, kúpou jedného však viete získať hneď niekoľko z nich v jednotnom celku. Kuchynské roboty tak hravo nahradia odšťavovače, mixéry aj mlynčeky na mäso.

a
Ak si zvolíte multifunkčný robot, bude vám nápomocný nielen pri pečení. Rátať môžete napríklad s mletím mäsa či výrobou domácich cestovín. Foto: Shutterstock.com/UfaBizPhoto

Vítaná náhrada

Zabudnite na celý zoznam spotrebičov, čo sa vám len hromadia na kuchynskej linke. Praktický robot vám ušetrí miesto a skvalitní prípravu pokrmov. Svieže smoothie, lahodná krémová omáčka, príprava cesta na pizzu či ranná vitamínová bomba v podobe prírodného domáceho džúsu. Všetky tieto činnosti dosiahnete s jediným pomocníkom.

Univerzálny spotrebič, nenáročná manipulácia a viacero užitočných funkcií. To sú kvality, čo jednoznačne hovoria v jeho prospech. Pokiaľ teda zvolíte model s rozšírenou výbavou, získate oveľa viac. Získa si kuchynský robot svoje zaslúžené miesto aj vo vašej domácnosti?

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…