Princ George oslavuje siedme narodeniny. Hrdá mama Kate vytvorila krásne zábery
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Princ George oslavuje siedme narodeniny. Hrdá mama Kate vytvorila krásne zábery

Zverejňovanie fotografií pri príležitosti narodenín malých následníkov trónu sa stalo tradíciou.

Na snímke z júna 2020, ktorú poskytli vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, je britský princ William a jeho deti princ George, princezná Charlotte a princ Louis v Norfolku. Na ďalšej snímke je princ George, ktorý oslavuje siedme narodeniny. — Foto: TASR / AP

LONDÝN 22. júla - Princ George, najstarší syn vojvodu a vojvodkyne z Cambridge, oslavuje siedme narodeniny. Kensingtonský palác zverejnil pri tejto príležitosti dve rozkošné fotografie, ktoré opäť zhotovila hrdá mama Kate Middleton. „Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge s potešením zdieľajú dve nové fotografie princa Georga,“ uviedli deň pred narodeninami princa vo vyhlásení na Instagrame

Dva rozkošné portréty  

Princ George Alexander Louis uzrel svetlo sveta 22. júla 2013Dva rozkošné portréty, ktoré si zamilovali mnohí ľudia z celého sveta, zhotovila jeho matka, vojvodkyňa z Cambridge začiatkom tohto mesiaca. A ako obyčajne si za ne vyslúžila od fanúšikov veľkú pochvalu. Mnohí si všimli, že mladý princ vyzerá presne ako jeho otec, keď sa usmieva. Na jednej snímke pózuje presne do fotoaparátu, na druhej je v prírode v maskáčovom tričku.

Britský princ George oslavuje 22. júla svoje siedme narodeniny.
Britský princ George oslavuje 22. júla svoje siedme narodeniny. Foto: TASR/AP

Čas s rodičmi

Od začiatku pandémie ostala rodina v ich dome Ammer Hall v Norfolku. George, v poradí tretí následník trónu (po princovi Charlesovi, princovi z Walesu a jeho otcovi, princovi Williamovi), sa počas celej jari učil doma s rodičmi a so svojou sestrou, princeznou Charlotte. Obaja chodia do školy St. Thomas´s Battersea.

William aj Kate sa o túto novú skúsenosť, učenie doma, neváhali podeliť spôsobom im vlastným. Princ sa počas videohovoru v dokumente BBC priznal, že je pre neho náročné byť rodičom aj učiteľom. „Domáce učenie je zábava, však? Začínate sa obávať, koľko si vlastne pamätáte zo školských čias, keď nedokážete urobiť matematické úlohy,“ zažartoval.

Kate ho doplnila. „Deti majú takú výdrž, neviem ako je to možné. Úprimné povedané, príde koniec dňa a vy si spíšete zoznam všetkých vecí, ktoré ste v ten deň urobili. Postavíte stan, znova ho zložíte, hráte sa, učíte, varíte, pečiete. Je úžasné, koľko sa dá napchať do jedného dňa,“ zverila sa s bežnými rodičovskými povinnosťami.

Britský princ George oslavuje 22. júla svoje siedme narodeniny.
Britský princ George oslavuje 22. júla svoje siedme narodeniny. Foto: TASR/AP

Pre pár je rodinný život s deťmi prioritou a napriek ich budúcim kráľovským úlohám sa ich snažia vychovávať normálne a ukázať im, aké sú dôležité povinnosti. Ako rodina trávili veľa času vonku a spoločne si užívali rôzne aktivity. George, rovnako ako mnoho chlapcov, trávi veľmi rád čas so svojim otcom. Vlani na jeseň bol na futbalovom zápase povzbudzovať obľúbený tím svojho otca, Aston Villa, píše elle.com.

Zverejňovanie fotografií sa stalo akousi tradíciou 

Zverejňovanie fotografií pri príležitosti narodenín troch ratolestí vojvodu a vojvodkyne z Cambridge sa stalo akousi tradíciou. Kensingtonský palác v priebehu tohto roka publikoval sériu rozkošných fotografií princa Louisa, ktorý oslavoval 23. apríla druhé narodeniny, ako aj zábery, na ktorých sa nachádza princezná Charlotte. Tá oslávila 2. mája päť rokov. 

Na snímke, ktorú zverejnil Kensingtonský palác, pózuje britský princ Louis pri príležitosti svojich druhých narodenín 22. apríla 2020.
Na snímke, ktorú zverejnil Kensingtonský palác, pózuje britský princ Louis pri príležitosti svojich druhých narodenín. Foto: TASR / AP
Na snímke je princ Louis.
Na snímke je princ Louis. Foto: TASR / AP
Na snímke, ktorú zverejnil Kensingtonský palác, pózuje britská princezná Charlotte počas rozdávania potravinových balíčkov pre osamotených dôchodcov v britskom King's Lynne
Na snímke, ktorú zverejnil Kensingtonský palác, pózuje britská princezná Charlotte počas rozdávania potravinových balíčkov pre osamotených dôchodcov v britskom King's Lynne Foto: TASR / AP
Na snímke, ktorú zverejnil Kensingtonský palác, britská princezná Charlotte pomáha počas rozdávania potravinových balíčkov pre osamotených dôchodcov v britskom King's Lynne.
Britská princezná Charlotte oslávila piate narodeniny. Foto: TASR / AP

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…