Chlapček riskoval život, aby zachránil sestru pred zúrivým psom: „Ak niekto mal zomrieť, myslel som si, že by som to mal byť ja“
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Chlapček riskoval život, aby zachránil sestru pred zúrivým psom: „Ak niekto mal zomrieť, myslel som si, že by som to mal byť ja“

Najväčší hrdinovia nie sú na filmovom plátne, ale kráčajú medzi nami. Šesťročný chlapec, ktorý riskoval svoj život, aby zachránil sestru, je živým dôkazom.

Súrodenecké puto Bridgeta a jeho sestry je naozaj silné. — Foto: Instagram/nicolenoelwalker

WYOMING 16. júla – Iba šesťročného Bridgera Walkera z Wyomingu v USA pred pár dňami dohrýzol pes, keď riskoval život, aby zachránil svoju malú sestričku. V momente, keď Bridger zbadal, že sa pes na ňu chystá zaútočiť, neváhal a odvážne zasiahol.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My nephew is a hero who saved his little sister from an attacking dog. He, himself, took on the attack so that the dog wouldn’t get his sister. He later said, “If someone was going to die, I thought it should be me.” He got home from the hospital last night. I know it’s a long shot, but I’m reaching out to the Avengers and other heroes so that they can learn about this latest addition to their ranks. Please, check your DM’s for my sweet nephew’s story. @tomholland2013 @chrishemsworth @robertdowneyjr @markruffalo @prattprattpratt @twhiddleston @chadwickboseman @vindiesel @chrisevans @vancityreynolds @thehughjackman Edit: I never expected my sweet nephew’s story to reach so many. Please, follow my other post (I only have two so far ?) for the latest info regarding my sweet nephew and his family.

Príspevok, ktorý zdieľa Nikki Walker (@nicolenoelwalker),

Dostal ju do bezpečia

Potom, čo ho pes niekoľkokrát pohrýzol do tváre a hlavy, schmatol ruku svojej sestry a bežal s ňou do bezpečia. O tento dojímavý príbeh sa podelila jeho teta Nicol Neol Walker na profile na Instagrame.

„Môj synovec je hrdina, ktorý svojej sestre zachránil život,“ napísala. To, že Bridger je naozaj milujúci brat a ochranca bez najmenšieho strachu, potvrdzujú slová, ktoré svojej tete povedal po útoku: „Keby niekto musel zomrieť, myslel som si, že by som to mal byť ja.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hey, all. Please, share my nephew’s story so that it gets as much exposure as it can. We know that our little hero would love some words of encouragement from his favorite heroes. On July 9th, my six year old nephew Bridger saved his little sister’s life by standing between her and a charging dog. After getting bit several times on the face and head, he grabbed his sister’s hand and ran with her to keep her safe. He later said, “If someone had to die, I thought it should be me.” After receiving 90 stitches (give or take) from a skilled plastic surgeon, he’s finally resting at home. We love our brave boy and want all the other superheroes to know about this latest hero who joined their ranks. @tomholland2013 @chrishemsworth @robertdowneyjr @markruffalo @prattprattpratt @twhiddleston @chadwickboseman @vindiesel @chrisevans EDIT: I just finished visiting with Bridger at his home. His wounds are looking so much better! He’s in great spirits, and his awesome personality is intact. He can’t smile too widely yet, but he was grinning as I read some of your comments to him. I’d also like to mention here that the dog’s owners are really great people who have been nothing but kind to Bridger and his family. We feel no resentment toward them at all, and—if anything—there’s only been an increase of love between our families as a result of this incident. EDIT 2: Once again we’re blown away by the amazing comments and messages that Bridger’s receiving. I’ve had lots of inquiries about a GoFundMe. Bridger’s family has asked that any one wishing to help out financially can, instead, donate to @mission_22 or @wwp. Bridger is also a huge fan of Science, especially Geology. So I’m going to start a post where people can share with him pictures of cool rocks that they see. EDIT 3: Once again, everyone’s kindness has meant so much to us. I’m trying to get to all of the messages that I can, but it may take some time. For those who have inquired about sending Bridger some rocks, here’s the address to use: Bridger Walker P.O. Box 22141 Cheyenne, WY 82003 #BridgerStrong

Príspevok, ktorý zdieľa Nikki Walker (@nicolenoelwalker),

Na sestre ani škrabanec

Chlapca okamžite previezli do nemocnice, kde absolvoval plastickú operáciu. Vyviazol s 90 stehmi, no na jeho sestre neostal jediný škrabanec. Teraz už je Bridger doma. a jeho teta Nicol ho chodí pravidelne navštevovať.

„Rany sa mu pomaly hoja. Má skvelú náladu a jeho úžasná osobnosť ostala nedotknutá,“ napísala. Zároveň dodala, že chlapcova rodina k majiteľovi psa, ktorý napadol súrodencov, necíti žiadnu nevraživosť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Have y’all noticed that I have no idea what I’m doing yet? #UmmmIAccidentallyWentViral? When I first posted for Bridger, I expected maybe 500 likes at most and maybe a couple dozen reshares. But here we are. So much love from all walks of life (including a few celebs)! And we just got off a call with a friendly neighborhood idol. (Pic is of Bridger’s reaction right after the call.) Bridger is over the moon! Can’t wait to show him what’s next: a message from some guy who doesn’t like bullies. Gotta wait for the stardust to clear from his eyes first, though. Mission accomplished, everyone! We can’t thank you enough. #BridgerStrong EDIT: I feel like I should also mention that Bridger has also loved all of the other videos and messages I’ve shown him from all of you. We might not be able to get to everyone right away, but your messages are no less appreciated.

Príspevok, ktorý zdieľa Nikki Walker (@nicolenoelwalker),

Naozajstný hrdina

Nicol požiadala ľudí, aby to zdieľali v čo najväčšej miere, aby sa k chlapcovi dostali povzbudivé slova jeho obľúbených superhrdinov - Avengerov. Príbeh Bridgera a jeho sestry sa rýchlo rozniesol a tisíce ľudí ho označuje za naozajstného hrdinu.

Výzva dopadla úspešne. Jeho čin si dokonca všimli protagonisti jeho obľúbených hrdinov. Anne Hathaway, ktorá stvárnila Catwoman (Mačacia žena), zdieľala príspevok s takýmito slovami: „Nie som Avenger, ale rozpoznám superhrdinu, keď nejakého vidím. Môžem dúfať, že som vo svojom živote aspoň z polovice taká odvážna ako ty, Bridger.“

Odkaz mu venoval aj hviezdny Avenger Mark Ruffalo, ktorý stvárnil Hulka: „Drahý Bridger, práve som čítal o tom, čo sa s tebou stalo, a chcel by som ti povedať toto: Ľudia, ktorí dávajú blaho druhých pred svoje, sú najheroickejšími, najuvedomelejšími ľuďmi, akých poznám. Skutočne rešpektujem a obdivujem tvoju odvahu a srdce. Skutočná odvaha nespočíva v ovládaní ľudí, bojovaní proti nim alebo v chodení so širokými ramenami. Skutočná odvaha je vedieť, čo je správne robiť a robiť to aj s vedomím, že by vám mohol niekto ublížiť.“

Odkaz od Kapitána Ameriku

Bridgerov čin si všimol aj samotný Kapitán Amerika. Herec Chris Evans mu natočil video. „Bridger, čítal som tvoj príbeh. Dovoľ mi, aby som ti povedal, že si hrdina. To, čo si urobil, je tak statočné a nezištné. Tvoja sestrička má šťastie, že má takého veľkého brata, ako si ty. Tvoji rodičia musia byť na teba tak hrdí,“ povedal Evans.

Malému hrdinu tiež sľúbil, že mu pošle aj oficiálny štít Kapitána Ameriku: „Zostaň človekom, akým si. Svet potrebuje ľudí, ako si ty.“  Bridger si celé video pozrel v kostýme jeho obľúbeného hrdinu, zatiaľ čo pri ňom sedela jeho sestra.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

There are no words. We are so, so thankful.

Príspevok, ktorý zdieľa Nikki Walker (@nicolenoelwalker),

Zdroj: Daily Mail

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…