Do nového ročníka Slovnaft Cupu sa prihlásilo 229 tímov
TASR
TASR

Do nového ročníka Slovnaft Cupu sa prihlásilo 229 tímov

Do nového, už 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021 sa prihlásilo o jedno mužstvo viac ako v uplynulej edícii.

Na archívnej snímke Slovenský pohár – Slovnaft Cup — Foto: TASR/Marko Erd

Bratislava 15. júla (TASR) – Do nového, už 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021 sa prihlásilo o jedno mužstvo viac ako v uplynulej edícii. O trofej v budúcej sezóne tak zabojuje spolu 229 tímov, ktoré hrajú od 5. ligy až po Fortuna ligu plus dvaja víťazi oblastných pohárov.

Prvé kolo je na programe na prelome júla a augusta, fanúšikovia sa v ňom môžu tešiť na 101 zápasov. Nezapoja sa do neho ešte tie najväčšie lákadla, mužstvá najvyššej súťaže a II. ligy. Tie sú už tradične nasadené do 2. kola.

„Prvé kolo je založené na regionálnom princípe, to znamená, že sa medzi sebou stretnú spravidla len mužstvá z jedného regiónu. Dvojice prvého kola si žrebujú samotné regióny, následne sa vytvorí pavúk, ktorý je platný aj pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola sa už každé ďalšie žrebuje samostatne,“ ozrejmil pre oficiálny web SFZ vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik po žrebe 1. kola.

Po koronakríze sa ukazuje, že klubom na Slovensku futbal veľmi chýbal. Poukazuje na to aj fakt, že do 52. ročníka Slovenského pohára sa prihlásil o jeden tím viac, ako do predošlého.

„Som rád, že sa koronavírus negatívne neprejavil na počte prihlásených. Ukazuje sa, že Slovnaft Cup v takomto formáte, pri ktorom môžu kluby z regionálnych súťaží v ďalších kolách privítať na domácom ihrisku súpera z Fortuna ligy prípadne II. ligy, je pre tímy zaujímavý,“ povedal Richtárik.

Aj v sezóne 2020/2021 budú súperiť kluby o zaujímavé finančné a materiálne odmeny. „Víťaz Slovnaft Cupu zinkasuje odmenu 50 000 eur, zdolaný finalista 20 000 eur a neúspešní semifinalisti po 5000 eur. Najúspešnejší klub z regionálnych futbalových zväzov získa finančnú odmenu 3000 eur, pokiaľ nepostúpi do semifinále. Okrem toho dostanú mužstvá, ktoré sa zapoja do 1., resp. 2. kola zápasové lopty, domáci klub päť a hosťujúci tri,“ dodal vedúci oddelenia riadenia súťaží.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…