Privatbanka Open: Schmiedlová víťazkou ženskej dvojhry, vo finále zdolala Kužmovú

Na snímke víťazka tenisového turnaja Privatbanka Open Anna Karolína Schmiedlová po jej výhre nad Viktóriou Kužmovou počas finále dvojhry žien tenisového turnaja Privatbanka Open 12. júla 2020 v Bratislave. — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Schmiedlová bola na rozdiel od sobotňajšieho víťazného duelu proti najvyšeie nasadenej Švajčiarke Belinde Benčičovej príliš pasívna, nedokázala Kužmovú zatlačiť.

Bratislava 12. júla (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Privatbanka Open. Vo finále v pozícii turnajovej trojky zdolala druhú nasadenú krajanku Viktóriu Kužmovú 3:6, 6:3, 6:4. Schmiedlová získala odmenu 3000 eur, do hodnotenia Peugeot Tennis Tour si pripísala 20 bodov.

Kužmovej na antuke Slávie STU Bratislava vyšiel úvod stretnutia a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:1. Schmiedlová síce následne vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri hry sa stali korisťou jej dobrej kamarátky. Kužmová hrala agresívne, vychádzali jej údery po čiarach i stopbaly. Schmiedlová bola na rozdiel od sobotňajšieho víťazného duelu proti najvyšeie nasadenej Švajčiarke Belinde Benčičovej príliš pasívna, nedokázala Kužmovú zatlačiť.

V druhom dejstve Schmiedlová predĺžila údery a začala si viac pomáhať obojručným bekhendom, ktorý bol proti Benčičovej jej veľká zbraň. Dvakrát síce nedokázala potvrdiť brejk, no od stavu 3:3 získala tri gemy za sebou a vynútila si rozhodujúci set. V ňom odskočila Kužmovej na 3:0. Najlepšia slovenská singlistka síce v ďalších minútach vyrovnala na 3:3, no záver patril Schmiedlovej.