Futbal: Barcelona vyhrala vo Valladolide 1:0, na Real stráca bod

Do konca súťaže zostávajú dve kolá.

Hráč Barcelony Arturo Vidal (druhý sprava) oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól do bránky Valladolidu vo futbalovom zápase španielskej ligy La Liga Real Valladolid - FC Barcelona vo Valladolide 11. júla 2020. — Foto: TASR/AP

Madrid 11. júla (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom zápase 36. kola španielskej La Ligy na ihrisku Valladolidu 1:0 a stiahli manko na prvý Real Madrid na jeden bod. "Biely balet" však má k dobru pondelňajší duel v Granade. Do konca súťaže zostávajú dve kolá.

Rozhodujúci gól strelil už v 15. minúte tvrdou krížnou strelou Arturo Vidal, ktorému šikovne priťukol loptu pomedzi dvoch obrancov Lionel Messi. V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali ešte niekoľko šancí, ale gól už nepadol. Pre Barcelonu to bola tretia výhra v sérii, Valladolid prehral druhýkrát po sebe a priebežne figuruje na 14. mieste.

Hráči Osasuny zvíťazili na domácom štadióne nad Celtou Vigo 2:1. Hostia sa dostali do vedenia v 10. minúte zásluhou Santiaga Minu, o necelú štvrťhodinu odpovedal Enric Gallego a triumf zariadil v nadstavenom čase hlavou José Arnaiz. Osasuna figuruje v priebežnej tabuľke na 11. mieste, Celta je šestnásta.