Pohronie zdolalo Senicu a zachránilo sa v najvyššej súťaži

Radosť hráčov Pohronia po góle v zápase 2. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy v skupine o udržanie medzi ŠKF iClinic Sereď Sereď a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 21. júna 2020 v Zlatých Moravciach. — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Do baráže s víťazom druhej ligy putuje posledný tím tabuľky FC Nitra.

Žiar nad Hronom 11. júna (TASR) - Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa budú účinkovať aj v budúcej sezóne v najvyššej slovenskej súťaži. Fortunaligovú príslušnosť si nováčik definitívne zabezpečil v záverečnom 5. kole nadstavbovej časti, keď v skupine o udržanie sa zdolal doma FK Senica 1:0 a obsadil predposlednú priečku. Do baráže s víťazom druhej ligy putuje posledný tím tabuľky FC Nitra.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK Senica 1:0 (1:0)

Gól: 42. Abrahám. Rozhodovali: Glova – Bednár, Jánošík. ŽK: Weir – Akinyoola, Duda, Didiba, Yenne, Addo, Eneji, Vorel, diváci neuvedení

Pohronie: Jenčo – Hatok, Dzurík, Chríbik, Župa – Blahút (83. Pellegrini), P. Mazan, Weir, Badolo – Matić, Abrahám (64. M. Mikuš)

Senica: Vorel – Buchel, Lukáčik, Didiba, L. Kučera – Yenne (87. Buchel), Addo, Totka, Eneji – Akinyoola (66. F. Černák), Duda

Nováčikovi stačil len jeden gól

V Žiari nad Hronom sa v prvej polhodine nič významní nedialo. Oba tímy sa snažili hrať dopredu, viac boli na lopte domáci, ale šance neprichádzali. Prvá sa naskytla domácim až v 36. minúte. Po centri z pravej strany lopta putovala na hlavu Abraháma, ten mieril pod brvno, no skvelý zákrok vytiahol Vorel. A ten sa o niekoľko desiatok sekúnd zaskvel opäť. Tentoraz vyslal dlhý center Mazan, pred bránkou v ťažkej situácii operoval Badolo a zakončil cez Enejiho, no neradoval sa z gólu. Príliš ho to mrzieť nemuselo, pretože Pohronie predsa len išlo do vedenia v 42. minúte. Z rohového kopu poslal Mazan loptu na bližšiu žrď, kde najvyššie vyskočil Abrahám a otvoril skóre duelu – 1:0. Nováčik Fortuna liugy mohol viesť aj vyšším rozdielom, keď sa po peknej akcii tešil po strele Hatoka, avšak rozhodca odmával tesný ofsajd.

Druhé dejstvo začali aktívnejšie Seničania, vytvorili si niekoľko závarov pred bránkou, ale ich strely výborne blokovali obetaví domáci hráči. Tí sa postupne tiež dostávali do hry a po hodine mali možnosť po akcii Matiča s Badolom, proti bol v päťke pohotovejší pred posledne menovaným Vorel. V 73. minúte z rohu centroval Weir a na hranici malého vápna hlavičkoval Dzurík, no opäť predviedol výborný zákrok brankár hostí. S pribúdajúcim záverom Pohronie nechcelo pripustiť drámu, snažilo sa útočiť, byť s loptou na polovici súpera a vytvorilo si niekoľko štandardných situácií. Z nich však gól nepadol, no v konečnom zúčtovaní to neprekážalo, pretože aj výsledok 1:0 stačil nováčikovi k definitívnej záchrane v najvyššej súťaži.