Futbal-II. liga: Dubnica zdolala Banskú Bystricu a ide do baráže

Dubničania sa tešia po druhom góle v záverečnom 5. kole nadstavbovej časti 2. ligy FK Dubnica nad Váhom - MFK Dukla Banská Bystrica, 11. júla 2020 v Dubnici nad Váhom. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

V baráži sa predstavia 14. a 17. júla (prvý zápas doma) proti poslednému mužstvu najvyššej súťaže.

Dubnica nad Váhom 11. júla (TASR) - Futbalisti FK Dubnica nad Váhom si zahrajú baráž o postup do Fortuna ligy. V sobotňajšom domácom stretnutí záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny druhej ligy zdolali MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 a súpera o bod predstihli na čele tabuľky. V baráži sa predstavia 14. a 17. júla (prvý zápas doma) proti poslednému mužstvu najvyššej súťaže, ktorým bude FC Nitra alebo FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

FK Dubnica nad Váhom - MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:0)

Góly: 26. Štefánek (z 11 m), 45. Kuzma, 55. Čurik, 84. Janco - 90.+1 Dolný. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor, ŽK: Pleva, Vaculík, Bilovský, Kuzma, Švec - Kupčík, Savič, Nosko, Vajda, Migaľa, 2050 divákov

Dubnica: Digaňa - Janček (83. Levai), Štefánek, Švec, Václav - Pleva (62. Bilovský) - Čurik, Jakúbek, Vaculík, Dávidík (78. Janco) - Kuzma

Banská Bystrica: Nôta - Kupčík (46. Vujoševič), Nosko, Prikryl, Savič (46. Vajda) - Migaľa, Tóth (61. Vaščák), Wilwéber - Starší, Lsksik (61. Dolný), Polievka

Domáci potrebovali na postup do baráže zvíťaziť, hosťom stačilo uhrať aj nerozhodný výsledok, keďže do zápasu vstúpili z prvého miesta s dvojbodovým náskokom pred svojím súperom. Na Považí husto pršalo a v úvode sa odvíjal vyrovnaný súboj s akciami na oboch stranách, ktorým však chýbala vydarenejšia finálna fáza. Strieľaná prihrávka Polievku cez pokutové územie nenašla adresáta, na opačnom konci prenikol Janček a po narážačke s Čurikom zakončil len tesne vedľa banskobystrickej bránky. Tento okamih nabudil domácich, nádejnú strelu Vaculíka zblokoval na roh jeden z obrancov hostí. Po 25 minútach si Dubnica vybojovala jedenástku po ruke Saviča v šestnástke, z bieleho bodu ju do vedenia poslal Štefánek - 1:0. Dukla sa ocitla v situácii, v ktorej musela skórovať, a ihneď začala ohrozovať dubnickú bránku, kde sa dvakrát vyznamenal Digaňa. Vyrazil ďalekonosný pokus Laksika a poradil si aj s nebezpečnou hlavičkou Migaľu z bezprostrednej blízkosti. Naopak, Nôta inkasoval v závere prvého polčasu druhýkrát, po centri Čurika ho hlavičkou prekonal Kuzma - 2:0.

Dubničan Aurel Dávidík (vľavo) a Banskobystričan Lukáš Migaľa v záverečnom 5. kole nadstavbovej časti 2. ligy FK Dubnica nad Váhom - MFK Dukla Banská Bystrica, 11. júla 2020 v Dubnici nad Váhom. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Dubničania napriek náskoku vstúpili do druhého dejstva veľmi aktívne a v 55. minúte sa dočkali už tretej gólovej odmeny. Po zaváhaní banskobystrickej defenzívy sa lopty zmocnil Čurik a sólovú akciu zakončil presnou strelou k ľavej žrdi - 3:0. Dukla ešte nechcela zložiť všetky zbrane, z druhej vlny to vyskúšal Polievka, no aj s jeho pokusom si poradil Digaňa. V hosťujúcej obrane sa čoraz viac otváral priestor na rýchle protiútoky domácich, ale v 75. minúte urobila veľkú chybu dubnická obrana, lopta prešla na Vujoševiča, ktorého vo vyloženej príležitosti vychytal Digaňa. Jeho spoluhráči pridali v záverečnej desaťminútovke aj štvrtý gól, ktorého autorom bol po ďalšom zaváhaní Banskobystričanov striedajúci Janco - 4:0. Hostia v nadstavenom čase dosiahli aspoň čestný zásah, z priameho kopu sa presadil striedajúci Dolný - 4:1. Domáci však už o presvedčivý triumf nemohli prísť, vďaka nemu obsadili prvé miesto v druhej lige a môžu sa tešiť na baráž.