Štúr túr prevedie turistov po miestach v Trenčianskom kraji spätých s Ľudovítom Štúrom
TASR
TASR

Štúr túr prevedie turistov po miestach v Trenčianskom kraji spätých s Ľudovítom Štúrom

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila na tohtoročnú letnú turistickú sezónu novú aktivitu pre turistov a domácich.

Na snímke predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici so šatkou s štúrovskými fúzmi a bradou na tvári a bustou Ľudovíta Štúra. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Uhrovec 10. júla (TASR) - Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila na tohtoročnú letnú turistickú sezónu novú aktivitu pre turistov a domácich. „Štúr túr“ ich prevedie pamiatkami a miestami v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK), ktoré sú späté s národným dejateľom Ľudovítom Štúrom.

"Súťaž je zaujímavá tým, ako už napovedá názov Štúr túr, ľudia budú chodiť na tradičné, ale aj netradičné miesta v našom regióne, ktoré sú spojené s najznámejším rodákom Trenčianskeho kraja - Ľudovítom Štúrom," uviedol v piatok na brífingu pred rodným domom Štúra v Uhrovci predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Každý účastník súťaže podľa neho dostane multifunkčnú šatku, navštívi desať zaujímavých miest, na nich sa so šatkou odfotí, fotku pošle KOCR a bude zaradený do losovania o ceny.

„Šatka je zaujímavá tým, že obsahuje aj grafické návrhy všetkých desiatich miest, ktoré majú účastníci navštíviť. Má aj známe štúrovské logo - fúzy a bradu - typickú črtu Ľudovíta Štúra. Všetci účastníci tak symbolicky prevedú Štúra po zaujímavých miestach,“ priblížil.

Poznávacia súťaž začne 15. júla a potrvá do 15. septembra. „Veríme, že sa zapojí čo najviac účastníkov, už teraz je prihlásených približne 140 ľudí, čo je veľmi pekné číslo. Tešíme sa, že aj keď súťaž nezačala, už sa zaregistrovalo toľko ľudí,“ podotkol Gerlici. Turisti počas „Štúr túr“ navštívia rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci, hrad Uhrovec, hrad Beckov či Čachtický hrad.

„Veľmi sa teším tejto aktivite a určite podnieti moju návštevu nádherných miest Trenčianskeho kraja. Zoberiem svoju rodinu, urobíme si krásne výlety, fotografie a zapojíme sa do súťaže,“ povedal turista, ktorý zavítal do Štúrovho rodného domu, Martin Varga.

„Cestovný ruch počas koronakrízy utrpel najviac. My sa snažíme nielen touto aktivitou, ale i rôznymi ďalšími podporiť mobilitu ľudí po Slovensku. Väčšina obyvateľov bude možno toto leto dovolenkovať na Slovensku. Aj touto súťažou sme ich chceli motivovať, aby navštívili nielen tradičné miesta, ktoré poznajú, ale aj tie netradičné,“ dodal predseda KOCR.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRENČIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…