Tottenham v pondelkovom súboji zdolal Everton vďaka vlastnému gólu

Hráči Tottenhamu oslavujú úvodný gól
Hráči Tottenhamu oslavujú úvodný gól — Foto: TASR/AP

O tesnom víťazstve domácich rozhodol vlastný gól obrancu „Toffees“ Michaela Keana z 24. minúty.

Londýn 7. júla (TASR) - Futbalisti Tottenhamu Hotspur zdolali v pondelkovom súboji 33. kola anglickej Premier League FC Everton 1:0 a posunuli sa na ôsme mieste tabuľky. O tesnom víťazstve domácich rozhodol vlastný gól obrancu „Toffees“ Michaela Keana z 24. minúty.

Žiadny iný tým v aktuálnej ligovej sezóne nezaznamenal viac vlastných gólov než Everton (3) a nikto iný z nich neprofitoval viac než Tottenham (4). Trenér „Spurs“ Jose Mourinho neprehral s liverpoolským tímom ani desiaty domáci zápas v kariére a ako piaty kouč v histórii Premier League dosiahol hranicu 200 výhier.

Kuriozitou duelu bola roztržka medzi dvomi hráčmi Tottenhamu Hugom Llorisom a Son Heung-minom pri odchode do šatní v polčasovej prestávke. Everton zostal v tabuľke na 11. priečke.